موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/41674 :کد

0

احصاء قیمت واقعی خدمات پزشکی با استانداردهای روز دنیا

  جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۹:۴۶
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -احصاء قیمت واقعی خدمات پزشکی با استانداردهای روز دنیا

براى رضايت خاطر بيماران و جامعه پزشكى از تعرفه ها باید قیمت واقعی و تمام شده خدمات متنوع پزشکی و پیراپزشکی با توجه به استانداردهای روز دنیا و با کمک نظام پزشکی احصاء شود.

 

براى رضايت خاطر بيماران و جامعه پزشكى از تعرفه ها باید قیمت واقعی و تمام شده خدمات متنوع پزشکی و پیراپزشکی با توجه به استانداردهای روز دنیا و با کمک نظام پزشکی احصاء شود.

به گزارش تحلیل ایران، دکتر نوید ناصری رئیس دانشکده دندانپزشکی آزاد شیراز در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص نحوه تعیین تعرفه‌ها اظهار داشت : با توجه به اصول ارزش گذاری نسبی خدمات باید ملزم به رعایت تعرفه های واقعی باشیم.

وی افزود :حمايت همه جانبه و عارى از بندها و تبصره هاى متعدد دست و پا گير بيمه ها از مردم و بيمه شدگان نیز بايد موجود باشد.

وی با اشاره به اینکه صنعت بيمه بايد از اصول ذاتى و ماهوى خود پيروى کند ؛ ادامه داد : اجراى قوانين ملى و بين المللى بيمه در تأمين سلامت بيمه شدگان ضروری است و پيشگيرى از معلوليت؛ نقص عضو و بازتوانى معلوليت بيمه شدگان نیز باید در سرلوحه امور بیمه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه صنعت بيمه نباید كم كاريهاى خود را به گردن افراد و ساير دستگاهها بیندازد تصریح کرد: بیمه نباید با دورى از سياست رو در رو قرار دادن بيمه شدگان با جامعه پزشكى طرف قراد داد و خريد خدمت شده در ارائه خدمات پزشكى، نظاره گر شرايط ناميمون موجود در روابط مردم و جامعه پزشكى باشد.

عضو شورایعالی نظام پزشکی با بیان اینکه صنعت بیمه باید خود را در اجرای تعهدات مربوطه در برابر جامعه پزشکی طرف قرارداد بخصوص در پرداخت به موقع مطالبات ملزم بداند، خاطرنشان کرد : صنعت بیمه باید با زیرکی و دقت لازم و همه جانبه از سوء استفاده ها و رانت خواری های موجود در بخش بیمه خدمات پزشکی پیشگیری و حس امنیت شغلی و عدالت در میزان خدمات ارائه و تایید شده را در همکاران جامعه پزشکی ایجاد نماید.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :