موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مهاجرت

a/41719 :کد

0

۲۱ مهاجر در آب‌های ساحلی یونان غرق شدند

  جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۲
تعداد بازدید : ۳۰۰   
 تحلیل ایران -۲۱ مهاجر در آب‌های ساحلی یونان غرق شدند

گارد ساحلی یونان اعلام کرد: "بر اثر غرق شدن دو قایق حامل آوارگان در آب‌های دریای اژه، دست کم ۲۱ تن از جمله شش کودک جان خود را از دست دادند و ده‌ها تن دیگر ناپدید شدند."

گارد ساحلی یونان اعلام کرد: "بر اثر غرق شدن دو قایق حامل آوارگان در آب‌های دریای اژه، دست کم ۲۱ تن از جمله شش کودک جان خود را از دست دادند و ده‌ها تن دیگر ناپدید شدند."

 

به گزارش تحلیل ایران، مقامات بندری یونان اعلام کردند در حادثه نخست که حدود ساعت 30 دقیقه بامداد جمعه به وقت گرینویچ در آب های اطراف جزیره فارماکنیسی روی داد، گارد ساحلی اجساد شش کودک و یک زن را بیرون کشید و 48 سرنشین دیگر قایق موفق شدند صحیح و سالم خود را به ساحل برسانند.

 

خبرگزاری فرانسه گزارش داد چند ساعت پس از این حادثه، قایق دیگری حامل آوارگان در آب های اطراف جزیره کوچک کالولیمنوس غرق شد و پلیس بندری تا به این لحظه اجساد 14 تن از سرنشینان این قایق را از آب بیرون کشیده است.

 

در مجموع 26 تن از سرنشینان قایق دوم زنده مانده اند، اما بنا به اظهارات بازماندگان، این قایق که از سواحل نزدیک ترکیه آمده بود، دهها سرنشین داشت.

 

از آغاز سال نوی میلادی، ورود آوارگان به جزایر یونان همچنان به طور بی وقفه ادامه دارد. آنها با قایق خود را از سواحل ترکیه به یونان می رسانند تا از آنجا به کشورهای غربی اروپا بروند.

 

سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد تنها ظرف 18 روز نخست امسال بر اثر غرق شدن قایق آوارگان، 77 تن جان خود را از دست داده اند.

 

این منبع افزود از آغاز امسال 31 هزار آواره وارد جزایر یونان شده اند که 21 برابر بیشتر از تعدادی است که ژانویه 2015 به ثبت رسیده بود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :