موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41727 :کد

0

کشته شدن ۵۱ کارمندان و نیروی نظامی سازمان ملل در سال ۲۰۱۵

  جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -کشته شدن ۵۱ کارمندان و نیروی نظامی سازمان ملل در سال ۲۰۱۵

سازمان ملل اعلام کرد که ۵۱ تن از کارمندان این سازمان و افراد وابسته به آن حین انجام وظیفه در سال ۲۰۱۵ هدف قرار گرفته و کشته شده‌اند.

سازمان ملل اعلام کرد که 51 تن از کارمندان این سازمان و افراد وابسته به آن حین انجام وظیفه در سال 2015 هدف قرار گرفته و کشته شده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، طبق گزارشی که نهادهای وابسته به سازمان ملل منتشر کرده‌اند،51 تن از کارکنان این سازمان و یا افراد وابسته به آن در سال 2015 کشته شده‌اند که در این میان 27 تن از نیروهای حافظ صلح و 24 کارمند بوده‌اند.

 

طبق این گزارش تمامی قربانیان در حملات عامدانه‌ با استفاده از بمب، موشک، مین‌، عملیات انتحاری،‌ ترور و یا کمین کشته شده‌اند.

 

در این گزارش آمار نیروهایی که با "آتش خودی" یا توسط دوستانشان کشته شده‌اند ذکر نشده است. در هشتم اوت سال گذشته 4 تن از نیروهای حافظ صلح به ضرب گلوله یکی از همکارانشان در جمهوری آفریقای مرکزی کشته شدند.

 

در پی افزایش تهدیدات علیه کارکنان سازمان ملل بان کی مون، دبیر کل این سازمان تشکیل گروهی بلند پایه برای رسیدگی به تهدیدات و چالش‌ها علیه کارکنان این سازمان را خواستار شده است.

 

در این گزارش توصیه شده که گروه مذکور بررسی کند که سازمان‌های امنیتی و نظارتی فعلی نیازهای این کارکنان را در بیشتر موارد با خطرات بسیاری مواجه هستند برطرف می‌سازند یا نه؟

منبع:العالم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :