موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41768 :کد

0

درخواست مرجعیت عراق از مردم و دولت برای کنار گذاشتن اختلافات

  جمعه ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۸
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -درخواست مرجعیت عراق از مردم و دولت برای کنار گذاشتن اختلافات

نماینده آیت‌الله سیستانی با اشاره به حمایت برخی طرف‌های داخلی از تروریست‌ها و نیز خودسری برخی نیروهای مردمی مقابله با تروریسم بر لزوم حفظ صلح داخلی و همزیستی مسالمت‌آمیز میان گروه‌های مختلف مردم...

نماینده آیت‌الله سیستانی با اشاره به حمایت برخی طرف‌های داخلی از تروریست‌ها و نیز خودسری برخی نیروهای مردمی مقابله با تروریسم بر لزوم حفظ صلح داخلی و همزیستی مسالمت‌آمیز میان گروه‌های مختلف مردم عراق تاکید و از مقامات سیاسی دعوت ‌کرد اختلافات را کنار بگذارند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه شبکه خبری السومریه نیوز عراق، احمد الصافی، نماینده آیت الله سید علی سیستانی، مرجعیت شیعیان در عراق در خطبه‌های امروز نماز جمعه کربلا با اشاره به حمایت برخی شهروندان عراقی از تروریست‌ها و اینکه در مقابل عده‌ای به بهانه مقابله با داعش علیه شهروندان سلاح به دست می‌گیرند،‌ ضمن سرزنش هر دو طرف‌، تاکید کرد: دیگر صدای ما به دلیل درخواست‌های مکرر برای پایان دادن به اختلافات گرفته است.

 

الصافی ادامه داد:‌ عراق امروز از مشکلات و چالش‌های بزرگی رنج می برد که بزرگترین آنها داعش است، علاوه بر این حمایت برخی طرف‌ها از تروریست‌ها و حمله گروه‌های مسلح خارج از چارچوب دولت علیه شهروندان و چپاول دارایی‌های آنها از چالش‌های امنیتی فعلی در کشور است.

 

نماینده مرجعیت شیعه عراق افزود: ما سیاسیون عراق را به هم‌زیستی و صلح دعوت کردیم؛ صدای ما از تکرار این مساله گرفته است ولی همچنان بر لزوم حفظ صلح داخلی و همزیستی گروه‌های مختلف مردمی تاکید کرده و از مقامات سیاسی دعوت‌می‌کنیم اختلافات را کنار بگذارند.

 

الصافی با تاکید بر اینکه دولت‌های پی در پی اموال عمومی را هدر داده و امکانات کشور را برای خدمت به مردم به کار نگرفته‌اند، نسبت به فروپاشی وضعیت معیشتی مردم عراق به دلیل بحران مالی هشدار داد.

 

وی افزود: بودجه عراق با افزایش هزینه‌های مربوط به نبرد با داعش و کاهش قیمت نفت به شدت دچار مشکل شده است و چالش‌های مالی و اقتصادی خطر فروپاشی وضعیت معیشتی در عراق را به همراه دارد.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :