موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بین الملل

a/41883 :کد

0

اعلام وضعیت فوق العاده در ۵ ایالت آمریکا

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۷
تعداد بازدید : ۲۷۴   
 تحلیل ایران -اعلام وضعیت فوق العاده در ۵ ایالت آمریکا

خطر برف و توفان سهمگین در سواحل شرقی آمریکا موجب اعلام وضعیت فوق العاده در ۵ ایالت این کشور شده است.

خطر برف و توفان سهمگین در سواحل شرقی آمریکا موجب اعلام وضعیت فوق العاده در 5 ایالت این کشور شده است.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری فرانسه، در ایالت های ساحلی آمریکا وضع فوق العاده اعلام شد.

در واشینگتن دی سی و پنج ایالت دیگر آمریکا در سواحل شرقی این کشور روز پنج شنبه برای مقابله با عواقب ناشی از بارش برف سنگین و وقوع طوفان وضع فوق العاده اعلام شد.

مسئولان در ایالت های واشینگتن دی سی، تنسی، کارولینای شمالی، ویرجینیا، مریلند و پنسیلوانیا همزمان با کاهش شدید دمای هوا و یخ زدگی این مناطق وضع فوق العاده اعلام کردند.

سازمان هواشناسی آمریکا هم اعلام کرد طوفان به سرعت از ایالت آرکانزاس به سمت ایالت های تنسی و کنتاکی در حال حرکت است. همچنین پیش بینی شده است که از  روز جمعه وزش بادهای شدید و وقوع طوفان هم این مناطق را دربر بگیرد و تا شنبه شب هم ادامه خواهد یافت.
 
انتظار می رود که طوفان و برف سنگین مناطق شرقی آمریکا را فلج کند. پیش بینی سازمان هواشناسی آمریکا نشان می دهد که بیش از دو فوت برف در واشینگتن خواهد بارید و این شهر را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد. در روزهای اخیر شماری از خودروها در سواحل شرقی آمریکا در پی کاهش دما و بارش برف در کنار جاده ها گرفتار شده اند.

مقامات واشینگتن اعلام کردند برای مقابله با طوفان و برف در این منطقه، سیستم متروی این منطقه هم از جمعه تا  روز شنبه متوقف خواهد بود و فعال نخواهد بود.

برخی از شرکت های هوایی هم پروازهای خود را در روزهای جمعه و شنبه در مناطق شرقی آمریکا لغو کرده اند. انتظار می رود روز جمعه دو هزار مسافر و روز شنبه هم سه هزار مسافر در مناطق شرقی آمریکا به علت لغو برنامه پرواز فرودگاه ها سرگردان شوند.

واشینگتن در انتظار توفانی مرگبار

 شهردار واشینگتن دی سی هشدار داد پیامد طوفان سهمگینی که در راه است «مرگ و زندگی» است و انتظار می رود زودتر از پیش بینی های موجود وارد شهر شود.
  
این منبع افزود: پیش بینی ها از بارش نزدیک به یک متر برف در شرق آمریکا در کولاک زمستانی حکایت دارد. هزاران پرواز لغو شده و قفسه های فروشگاه های مواد غذایی خالی شده است.

پیش بینی شده است در کمتر از 36 ساعت در واشنگتن دی سی و حومه شهر بیش از  60 سانتیمتر برف ببارد. بارش برف با بادهای تند همراه است که همه جنبه های زندگی مردم را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

شهردار واشینگتن به ساکنان شهر هشدار داده است هر چه زودتر به خانه برگردند و تا جایی که ممکن است خارج نشوند. وی گفت: «خیلی صریح به همه هشدار می دهم.
 طوفانی سهمگین در راه است. پیامدهای این طوفان مرگ و زندگی است.»

به گزارش اداره هواشناسی آمریکا کولاک شدید بخش های گسترده ای از شرق این کشور را از واشینگتن گرفته تا فیلادلفیا و نیویورک در بر می گیرد و قدرت دید گاهی اوقات نزدیک به صفر می شود. شرایطی بسیار خطرناک پیش روست و رفت و آمد در شرایط طوفانی غیرممکن خواهد شد.

اداره هواشناسی برای بخش های جنوبی از جمله کنتاکی و کارولینای شمالی هم یخبندان پیش بینی کرده و هشدار داده است ایالت های میانی  آتلانتیک هم با طوفان زمستانی فلج کننده ای روبرو خواهند شد. تاکنون نزدیک به پنج هزار پرواز از و به آمریکا لغو شده اند و مسئولان محلی هشدار داده اند احتمال دارد ارتفاع برف به اندازه ای باشد که در یک قرن گذشته سراغ نداریم.

 منبع : باشگاه خبرنگاران

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :