موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41890 :کد

0

مرگ ۱۱۳ مهاجر تنها در هفته نخست ژانویه ۲۰۱۶

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۶
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -مرگ ۱۱۳ مهاجر تنها در هفته نخست ژانویه ۲۰۱۶

بر اساس اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت طی هفته نخست ژانویه سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۱۳ مهاجر که قصد ورود به اروپا را داشته‌اند، در این مسیر جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس اعلام سازمان بین‌المللی مهاجرت طی هفته نخست ژانویه سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۱۳ مهاجر که قصد ورود به اروپا را داشته‌اند، در این مسیر جان خود را از دست داده‌اند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، سازمان بین المللی مهاجرت در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: تنها در هفته نخست ژانویه 2016 میلادی بیش از 113 مهاجر در مسیر رسیدن به اروپا جان باخته اند که این رقم از مجموع تلفات ژانویه های 2014 و 2015 میلادی بیشتر بوده است.


سازمان بین المللی مهاجرت افزود: بیش از 110 نفر از مهاجران خارجی که قصد عبور از دریای مدیترانه را داشته اند از ابتدای ژانویه تاکنون جان خود را از دست داده اند تا مرگبارترین ژانویه برای مهاجران رقم بخورد.

این گزارش حاکی است ، در حالی که بیشتر از یک هفته به پایان ژانویه 2016 باقی مانده است، تعداد  تلفات مهاجران خارجی در دریای مدیترانه تا 24 ساعت گذشته به بیش از 113 نفر رسیده است. این در شرایطی است که در ژانویه 2015 میلادی 84 مهاجر و در ژانویه 2014 میلادی نیز 12 نفر جان خود را از دست داده بودند.


بر اساس اعلام سازمان بین المللی مهاجرت، حدود 37 هزار مهاجر از ابتدای امسال به ایتالیا و یونان رسیده اند که این رقم 10 برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

سال گذشته بیش از یک میلیون مهاجر وارد مرزهای اروپا شدند. طی سال 2015 میلادی بیش از 3770 نفر از مهاجرانی که قصد داشتند از دریای مدیترانه عبور کنند، جان خود را از دست دادند تا این سال مرگبارترین سال برای مهاجران لقب بگیرد.


این بدترین بحران آوارگان و مهاجران خارجی در اروپا پس از جنگ جهانی دوم به شمار می رود. بحران آوارگان موجب اختلاف نظرهای شدیدی بین 28 کشور عضو اتحادیه اروپا شده است. این اختلافات منطقه شنگن را در آستانه فروپاشی کامل قرار داده است چرا که برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانع از ورود مهاجران و آوارگان خارجی شده و کنترل های مرزی شدیدی را اعمال کرده اند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :