موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/41906 :کد

0

پیشرفت فیزیکی مسکن مهر منفی شد

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۸:۱۰
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -پیشرفت فیزیکی مسکن مهر منفی شد

بررسی آمار شرکت عمران شهرهای جدید از دی ۹۲ تا دیماه ۹۴ نشان می‌دهد مسکن مهر چند شهر جدید کشور نه تنها پیشرفتی نداشته بلکه عقبگرد نیز داشته است.

بررسی آمار شرکت عمران شهرهای جدید از دی ۹۲ تا دیماه ۹۴ نشان می‌دهد مسکن مهر چند شهر جدید کشور نه تنها پیشرفتی نداشته بلکه عقبگرد نیز داشته است، مسکن مهر شهرهای هشتگرد، بینالود و شیرین‌شهر در به‌طور میانگین حدود ۴.۵ درصد پسرفت فیزیکی داشته‌اند.

 

به گزارش  به گزا رش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، اواسط دیماه سال 92 بود که محسن نریمان در نخستین نشست خبری خود با شور و هیجانی مثال‌زدنی با انتقاد از درخواست‌های مکرر پیمانکاران مسکن مهر برای افزایش قیمت پروژه‌های این طرح گفته بود: «انبوه‌سازان با چشم باز قراردادها را خواندند و آن را امضا کردند و متعهد هستند که این قراردادها را اجرا کنند. مدت زیادی از امضای این قراردادها نمی‌گذرد. این قراردادها سال گذشته امضا شد در زمانی که دلار به 4 هزار تومان تنه زده بود، بنابراین آنها نمی‌توانند بگویند با تورم آنچنانی روبرو هستیم چرا که می‌دانستند با تورم‌هایی مواجه خواهند شد. در یک نگاه اصولی و مقرراتی پیمانکاران متعهدند به این قراردادها پایبند بوده و باید پاسخگو باشند، طبق قانون نیز با آنها برخورد خواهد شد.»

 

در همان روزها بود که شرکت عمران شهرهای جدید جدولی در رابطه با جدیدترین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر 19 شهر جدید کشور را منتشر کرد. بر این اساس بیشترین پیشرفت فیزیکی مربوط به شهرهای پرند با 81.41 درصد، سهند با 89.94 درصد، عالیشهر با 91.4 درصد و صدرا با 84.51 درصد بود. همچنین کمترین پیشرفت فیزیکی نیز در اختیار شهرهای امیرکبیر، پردیس و اندیشه به ترتیب با 28.41 درصد، 37.88 و 39.99 درصد بود.

 

تقریبا در سالروز برگزاری نشست خبری نریمان، پیشرفت فیزیکی واحدهای مسکن مهر شهرهای جدید منتشر شده که برخی از آمار آن جالب و البته تامل‌برانگیز است. مطابق این آمار پیشرفت فیزیکی مسکن مهر شهر هشتگرد با تقریبا 52 هزار واحد که زمانی (دیماه دو سال پیش) در رتبه‌های بالای پیشرفت فیزیکی قرار داشت، در دیماه امسال 6.03 درصد پسرفت فیزیکی داشته است.

 

در دیماه سال 92 پیشرفت فیزیکی مسکن مهر این شهر 79.71 درصد بود، اما حالا این پیشرفت روند نزولی به خود گرفته به‌طوریکه عدد 73.68 درصد در جدید آمار شرکت عمران شهرهای جدید ایران برای واحدهای مسکن مهر این شهر ثبت شده است.

 

پیشرفت فیزیکی مسکن مهر شهرهای شیرین‌شهر و بینالود نیز منفی شده است؛ پیشرفت فیزیکی واحدهای شیرین شهر در دیماه دو سال پیش 52.57 درصد بود که دیماه امسال به 48.54 درصد کاهش پیدا کرده است.

 

پیشرفت فیزیکی مسکن مهر بینالود نیز در دیماه 92 بالغ بر 77.25 درصد بود که هم‌اکنون به 73.62 درصد کاهش یافته است.

 

پیشرفت فیزیکی مسکن مهر شهر ایوانکی که مدیریت آن همچنان محل مناقشه است نیز طی دو سال اخیر بر روی عدد 71.45 ثابت مانده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :