موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و دانش

a/41958 :کد

0

ابداع روشهای نوین درمانی با نوعی الگوریتم

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۱:۰۱
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -ابداع روشهای نوین درمانی با نوعی الگوریتم

در اقدامی بی سابقه دانشمندان از نوعی الگوریتم برای درک بهتر باکتریها و کشف تکنیکهای نوین درمانی استفاده می کنند.

در اقدامی بی سابقه دانشمندان از نوعی الگوریتم برای درک بهتر باکتریها و کشف تکنیکهای نوین درمانی استفاده می کنند.

به گزارش تحلیل ایران، این الگوریتم نوعی سیستم یادگیرنده ماشینی است که از آن می توان برای مطالعه عفونتهایی استفاده کرد که نسبت به درمانهای آنتی بیوتیکی به میزان چشمگیری مقاوم شده اند.

 

با توجه به نتایج مثبت اولیه این بررسی، دانشمندان امیدوارند که در آینده بتوان از آن برای دستیابی به درک بهتری از فرآیندهای باکتریایی و به دنبال آن کشف روشهای درمانی نوین بهره گرفت.

 

نکته جالب توجه این است که این الگوریتم پیش تر و برای اهداف دیگری مورد استفاده قرار می گرفته است که از آن جمله می توان به آنالیز دقیق مجموعه تصاویر مختلف مورد جستجو در یکی از شبکه های اجتماعی پخش کننده ویدئوهای گوناگون اشاره کرد و حالا دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا تلاش می کنند که با ارایه کاربردی جدید برای این الگوریتم از آن در علوم زیست شناسی بهره بگیرند.

 

هدف اصلی آنها از این نگرش جدید برملاسازی اطلاعات جدید درباره ارگانیسم ها و ژنهای مربوط به آنهاست.

 

آنها در این بررسی هدف ویژه ای را دنبال کرده اند که آن چیزی نیست جز مطالعه نوعی باکتری موسوم به Pseudomonas aeruginosa است که با بیماری مهمی به نام «فیبروز سیستیک» در ارتباط است.

 

آنها در این آنالیز دقیق اطلاعات ارزشمندی را از حدود ۱۰۹ پایگاه داده ای جمع آوری کردند که اطلاعات مهمی درباره بیش از ۵ هزار ژن را در اختیارشان قرار می دهد.

 

دانشمندان به این جهت بخش قابل توجهی از برنامه های خود را بر روی این باکتری معطوف کرده اند زیرا مشخص شده که مقاومت قابل توجهی نسبت به درمانهای آنتی بیوتیکی پیدا کرده است.

منبع : مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :