موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/41988 :کد

0

دبیر کل امور خارجه هند و پاکستان در دهلی نو دیدار می‌کنند

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۷
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -دبیر کل امور خارجه هند و پاکستان در دهلی نو دیدار می‌کنند

رسانه های هندی به نقل از یک مقام دیپلماتیک هند اعلام کردند: امکان دیدار دبیر کل امور خارجه هند و پاکستان بجای اسلام آباد در دهلی نو وجود دارد.

رسانه های هندی به نقل از یک مقام دیپلماتیک هند اعلام کردند: امکان دیدار دبیر کل امور خارجه هند و پاکستان بجای اسلام آباد در دهلی نو وجود دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «جیو نیوز»، رسانه های هندی به نقل از یک مقام دیپلماتیک هند اعلام کردند: امکان دارد دبیر کل امور خارجه هند و پاکستان بجای اسلام آباد در دهلی نو با هم دیدار و درباره مذاکرات جامع بین دو کشور گفتگو کنند.

 

این مقام دیپلماتیک گفت: موضوع مذاکرات جامع مهم است و باید برای شروع این مذاکرات دیدار بین دو مقام وزارت خارجه هند و پاکستان انجام شود و درباره وقایع تروریستی ماههای اخیر در دو کشور صحبتهای انجام شود.

 

این مقام دیپلماتیک در ادامه افزود: وقتی درباره تروریسم قرار است گفتگو صورت گیرد، امکان ندارد این دیدار لغو شود. این دیدار در ماه آینده انجام خواهد شد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: دبیر کل امور خارجه مشغول تدارک سفر «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه به دهلی نو و شرکت در مراسم رژه «روز جمهوری هند» در ۲۶ ژانویه است.

 

دبیر کل امور خارجه هند و پاکستان تلفنی با هم تماس دارند و بزودی تاریخ مذاکرات نیز قطعی می شود.

 

لازم به ذکر است قرار بود دبیر کل امور خارجه هند بعد از سفر «سوشما سوراج» وزیر خارجه هند به اسلام آباد و دیدار با مقامات اسلام آباد دبیر کل امور خارجه هند و پاکستان در ۱۵ ژانویه با همدیگر دیدار کنند اما بدلیل حمله تروریستی به پایگاه هوایی «پتان کوت» در ایالت پنجاب هند این دیدار به تعویق افتاد. دهلی نو مدعی است تروریستها در انجام عملیات با افرادی در شهر «بهاولپور» پاکستان در ارتباط بوده اند. اسلام آباد نیز در این رابطه «مولانا مسعود اظهر» سرکرده گروه تروریستی «جیش محمد» و ۱۲ تن از اعضای این گروه تروریستی را دستگیر کرد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :