موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/42002 :کد

0

داعش هیچ نسبتی با اسلام ندارد

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۲
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -داعش هیچ نسبتی با اسلام ندارد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جریانات تروریستی یک انحراف و مغایر از مبانی و اصول ادیان آسمانی است که مسلمان و مسیحی نمی شناسد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جریانات تروریستی یک انحراف و مغایر از مبانی و اصول ادیان آسمانی است که مسلمان و مسیحی نمی شناسد.


به گزارش تحلیل ایران، سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر دیروز 2 بهمن 94 با "ومیخ فیلیپ "نایب رئیس مجلس نمایندگان جمهوری چک دیدار کرد.

 

تحولات منطقه، چشم انداز مناسبات دو کشور در عرصه های گوناگون و تاکید بر اراده رهبران برای توسعه و گسترش همه جانبه همکاری ها مهمترین محورهای گفت وگو و تبادل نظر هیات پارلمانی کشورمان با نایب رئیس مجلس جمهوری چک بود.

 

ابوترابی فرد در این دیدار تحولات و رشد و گسترش تروریسم در منطقه خاورمیانه را معلول سیاست های قدرت های غربی و رژیم صهیونیستی دانست و گفت: مسلمانان بیشتر آسیب را از گسترش ناامنی و تروریسم در منطقه دیده اند.

 

وی افزود: گروه های تروریستی از جمله داعش هیچ نسبتی با دین مبین اسلام ندارند، قطعا کشتار و قتل عام مردم بی گناه مخالف آموزه های دین مبین اسلام است.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جریانات تروریستی یک انحراف و مغایر از مبانی و اصول ادیان آسمانی است که مسلمان و مسیحی نمی شناسد.

 

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با تروریسم از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: تهران مانع دستیابی گروه های تروریستی به قدرت سیاسی و ایجاد مخاطرات جدی برای جامعه جهانی شد.

 

در این دیدار راه ها و زمینه های مختلف گسترش روابط فیمابین در حوزه های گوناگون صنعتی، تکنولوژیک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

"فیلیپ" نیز در این دیدار بر اراده جمهوری چک برای توسعه مناسبات همه جانبه دوستانه با تهران تاکید کرد و گفت: جمهوری چک آمادگی توسعه روابط دوستانه با تهران در عرصه های گوناگون پارلمانی، اقتصادی و سیاسی را دارد.

 

وی سفیر اخیر وزیر صنعت و تجارت چک را به تهران در شناسایی فرصت های دو کشور برای همکاری اقتصادی بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: تهران و پراگ در آستانه آغازی جدید برای همکاری های دوستانه فیمابین هستند و همکاری های پارلمانی نقش بسیار اساسی در این زمینه ایفا می کند.

 

نایب رئیس مجلس چک همکاری میان کمیسیون های تخصصی مجالس دو کشور در زمینه های آموزش، تبادل دانشجو و صنعت را خواستار شد.

 

وی اضافه کرد: جمهوری چک از آموزش دانشجویان ایرانی در زمینه های مختلف صنعتی و فناوری استقبال می کند و این امر را در انتقال فناوری بسیار مهم می داند.

 

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی همچنین در دیدار با وزیرصنعت و تجارت جمهوری چک گفت: موقعیت جغرافیایی ایران امکان دسترسی به بازارهای گسترده در منطقه را برای شرکت‌های جمهوری چک فراهم خواهد آورد.

 

"ملادک" وزیرصنعت و تجارت جمهوری چک صبح دیروز 2بهمن ماه با حضور در محل اقامت هیات پارلمانی کشورمان با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضای هیات ایرانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

وی در این دیدار ضمن خوش‌آمدگویی به هیات بلندپایه پارلمانی کشورمان و ابراز رضایت از مذاکرات اخیر خود در تهران با مقامات اقتصادی- سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خصوص راه‌های تسهیل همکاری‌های فی‌مابین و رفع پاره‌ای مشکلات و موانع در این خصوص تبادل نظر کرد.

 

وی در این دیدار نقش مجالس را در توسعه و گسترش همکاری‌های اقتصادی مشترک بسیار مهم خواند و از تصویب قانون اجتناب از اخذ مالیات مضاعف میان دوکشور درمجلس شورای اسلامی ابراز خرسندی کرد و افزود: مجلس جمهوری چک نیز بزودی این قانون را تصویب خواهد کرد.

 

وی با اشاره به امضای موافقت های همکاری اقتصادی میان دوکشور طی سفر اخیرش به تهران گفت: این توافقات نقشه راه برای گسترش همکاری‌های اقتصادی تهران – پراگ را ترسیم کرده است و مجالس دوکشور جهت شتاب بخشیدن به همکاری های فی‌مابین نقش اساسی ایفا می‌کنند.

 

ملادک همچنین افزود:بزودی مشکلات مربوط به همکاری‌های بانکی میان دو کشور برطرف خواهد شد و گام اساسی جهت رونق بخشیدن به مراودات اقتصادی برداشته خواهد شد.

 

وی همچنین همکاری دو کشور را در قالب اتحادیه اروپایی و سازمان تجارت جهانی خواستار شد.

 

ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز دراین دیدار با استقبال از تلاش ها و اقدامات انجام گرفته در احیاء و تقویت همکاری‌های اقتصادی- صنعتی دو کشور در حوزه‌های گوناگون بویژه حوزه حمل و نقل ریلی و جاده‌ای، انرژی، خدمات فنی- مهندسی، صنعت آب، کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی گفت: ایران و جمهوری چک از ظرفیت ها و قابلیت‌های فراوانی در عرصه‌های گوناگون صنعتی برخوردارند و تهران از توسعه همکاری‌های درازمدت در بخش‌های مختلف همراه با انتقال فناوری با جمهوری چک استقبال می‌کند.

 

وی افزود: علی‌رغم تحولات کنونی در مناسبات تهران با کشورهای غربی، ایران از توسعه همکاری‌ها با کشورهای شرق اروپا که دارای توانمندی‌های مناسب صنعتی- فناوری هستند، استقبال می‌کند.

 

وی اضافه کرد: موقعیت جغرافیایی ایران امکان دسترسی به بازارهای گسترده در منطقه را برای شرکت‌های جمهوری چک فراهم خواهد آورد. طرفین در ادامه با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات گوناگون آن‌ها در خصوص چشم انداز همکاری های دو کشور پاسخ دادند.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :