موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42027 :کد

0

ارتش آمریکا خواستار اقدام قاطع علیه داعش در خاک لیبی شد

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -ارتش آمریکا خواستار اقدام قاطع علیه داعش در خاک لیبی شد

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا خواستار اقدام نظامی قاطع و فوری برای جلوگیری از گسترش داعش در لیبی شده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا خواستار اقدام نظامی قاطع و فوری برای جلوگیری از گسترش داعش در لیبی شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، ژوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا ضمن خودداری از اشاره تفصیلی نسبت به هرگونه اقدام احتمالی آمریکا خواستار اقدام نظامی فوری و قاطع برای جلوگیری از گسترش گروه تروریستی داعش در لیبی شد و هشدار داد که داعش می خواهد از لیبی به عنوان یک پایگاه منطقه‌ای استفاده کند.

 

هدف دانفورد از این اظهارات جلب حمایت کشورهای منطقه و متحدان آمریکا برای مقابله با داعش در لیبی بوده است تا کشورهای متحد آمریکا یک نیروی بومی را برای مقابله با داعش تشکیل دهند.

 

دانفورد در جمع گروهی از خبرنگاران گفت: شما می خواهید اقدام نظامی قاطعی را برای بررسی گسترش نفوذ داعش انجام دهید و در عین حال این کار باید از طریقی انجام شود که از روند بلند مدت سیاسی در این کشور حمایت کند.

 

داعش ضمن حمله به زیرساخت‌های نفتی لبیی، اقدام به تشکیل یک قلمرو برای خود در شهر سرت نموده است. لیبی از زمان سرنگونی رژیم معمر قذافی در سال 2011 میلادی تاکنون با هرج و مرج داخلی روبرو است و درگیری گروه های رقیب زمینه مناسبی را برای شکل گیری و گسترش شبکه های تروریستی در این کشور به وجود آورده است.

 

دانفورد گفت: من فکر می کنم این مساله برای همه ما روشن است که هر اقدامی که بخواهیم انجام دهیم باید هماهنگ با دولت جدید لیبی باشد. چشم انداز من این است که باید اقدامات بیشتری انجام دهیم. عزم موجود در بین مردم لیبی برای داشتن نیروهای خارجی در مقابله با تروریست های داعش برای هرگونه اقدام آینده در این کشور مهم خواهد بود.

 

آمریکا اعلام کرده است که سرکرده داعش در لیبی موسوم به ابو نبیل را در ماه نوامبر در جریان حمله هواپیمای اف 15 به هلاکت رسانده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :