موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42052 :کد

0

ورود نیروهای ترکیه به شهر جرابلس سوریه

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۱۸
تعداد بازدید : ۵۱۱   
 تحلیل ایران -ورود نیروهای ترکیه به شهر جرابلس سوریه

شماری از نیروهای ارتش ترکیه شب گذشته به همراه مقادیر زیادی تجهیزات نظامی، با عبور از مرز این کشور با سوریه، وارد شهر جرابلس شدند.

شماری از نیروهای ارتش ترکیه شب گذشته به همراه مقادیر زیادی تجهیزات نظامی، با عبور از مرز این کشور با سوریه، وارد شهر جرابلس شدند.
 

به گزارش تحلیل ایران، منابع محلی از شهر جرابلس سوریه که در اشغال گروهک تروریستی داعش است، با اشاره به این خبر اعلام کردند که ارتش ترکیه شمار زیادی از نیروهای خود را به همراه مقادیر فراوانی تجهیزات نظامی به شهر جرابلس اعزام کرده است.

 

روسیه الیوم به نقل از این منابع نوشت: گارد مرزی ترکیه هنگام عبور این نیروها از مرز، تمام چراغ های نصب شده در نوار مرزی را خاموش کرد تا مانع پوشش خبری این رویداد شود.


به اذعان این منابع، دو خودروی مجهز به ضدهوایی 23 میلیمتری و چند دستگاه خودرو حامل مسلسل 5/14 میلیمتری از جمله تجهیزات نظامی است که همراه نظامیان ترک وارد شهر جرابلس شده است.

 

بر اساس این گزارش، ترکیه این تدابیر را پس از آن اتخاذ کرد که خبرهایی درخصوص تلاش "نیروهای دموکراتیک کرد سوریه" برای به دست گرفتن کنترل گذرگاه های شهر جرابلس سوریه و بیرون راندن عناصر تروریستی داعش از این شهر منتشر شد.

 منبع:العالم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :