موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42056 :کد

0

گفتگوی تلفنی کری و لاوروف درباره سوریه

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۲۵
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -گفتگوی تلفنی کری و لاوروف درباره سوریه

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای امروز(شنبه) اعلام کرد، سرگئی لاوروف و جان کری در گفت‌وگویی تلفنی در آستانه برگزاری دور جدید مذاکرات صلح سوریه در ژنو درباره مساله هیات مذاکره کننده مخالفان سوریه...

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای امروز(شنبه) اعلام کرد، سرگئی لاوروف و جان کری در گفت‌وگویی تلفنی در آستانه برگزاری دور جدید مذاکرات صلح سوریه در ژنو درباره مساله هیات مذاکره کننده مخالفان سوری بحث کردند.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای امروز اعلام کرد، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگوی تلفنی بر لزوم تشکیل هیاتی که حقیقتا نماینده مخالفان دولت سوریه برای شرکت در مذاکرات ژنو باشد و همچنین حق مردم سوریه برای تعیین سرنوشت کشورشان تاکید کردند.

 

بر اساس این بیانیه این دو دیپلمات توافق کردند که فرآیند سیاسی داخلی سوریه باید در چارچوب فرمت گروه پشتیبان بین المللی سوریه(ISSG) به ریاست روسیه، آمریکا و سازمان ملل ادامه یابد.

وزارت خارجه روسیه در ادامه بیانیه‌اش نوشت: وزرای امور خارجه آمریکا و روسیه بحث درباره موضوع سوریه را ادامه داده و حمایت خود را از تلاشهای استفان دی‌میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل برای سازماندهی مذاکرات نمایندگان دولت سوریه و مخالفان در ژنو طی روزهای آینده را اعلام داشتند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :