موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی پزشکی

a/42072 :کد

0

نظارت بر عرضه دارو باید به صورت جدی پیگیری شود

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۸
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -نظارت بر عرضه دارو باید به صورت جدی پیگیری شود

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: به دلیل اهمیت نقش دارو و جلوگیری از به وجود آمدن تخلفات احتمالی، پیگیری نظارت ویژه بر عرضه دارو در داروخانه ها امری ضروری است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: به دلیل اهمیت نقش دارو و جلوگیری از به وجود آمدن تخلفات احتمالی، پیگیری نظارت ویژه بر عرضه دارو در داروخانه ها امری ضروری است.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، عبدالرحمان رستمیان نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  گفت: مسئولان ذیربط با تشدید نظارت‌ها در حوزه سلامت می‌توانند با متخلفاتی که با جان انسان‌ها بازی می‌کنند، طبق قانون و مقررات به صورت جدی و قاطع برخورد کنند.
 
وی افزود: هنگام تحویل دارو به بیمار، حضور مسئول فنی در داروخانه‌ الزامی است و بدون حضور مسئول فنی هیچگونه دارویی نباید به مراجعه کنندگان عرضه شود، به هین دلیل مراکزی که دارو توسط افرادی غیر مسئول و متخصص ارائه می‌شود، متخلف هستند و باید با آنها برخورد شود.
 
رستمیان اظهار داشت: طبق قانون، عرضه دارو از طرف هر شخصی به خود داروساز که تسلط بالایی بر بیماری‌ها و داروهای مورد استفاده بیماران دارد، تخلف است و باید با متخلفان به صورت قاطع و جدی برخورد کرد البته در موارد خاص مانند داروهای فاقد نسخه، ایرادی ندارد که از افراد متفرقه بهره گرفته شود.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: دولت اگر احساس می‌کند که مجازات تخلفات در حوزه پزشکی باز دارنده نبوده و نیازمند بازنگری است، می‌تواند به مجلس پیشنهاد به روز رسانی قوانین را بدهد و چنانچه قوانین از بازدارندگی لازم برخوردار هستند، لزوم اجرایی شدن آنها ضروری و حائز اهمیت است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :