موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/42119 :کد

0

چین مهم‌ترین شریک تجاری ایران در سال‌های تحریم

  شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۳
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -چین مهم‌ترین شریک تجاری ایران در سال‌های تحریم

آمار گمرک نشان می‌دهد که در سال‌های تحریم چین مهم‌ترین و اولین شریک تجاری ایران بود.

آمار گمرک نشان می‌دهد که در سال‌های تحریم چین مهم‌ترین و اولین شریک تجاری ایران بود.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی رئیس جمهور چین پس از اجرای برجام برای اولین بار به ایران سفر می‌کند که چین در سال‌های تحریم اولین شریک تجاری ایران بود.
 
بر اساس این گزارش در 9 ماهه سال 94، 7 میلیارد و 669 میلیون و 428 هزار دلار صرف واردات کالا از چین شد همچنین در مدت یاد شده 5 میلیارد و 50 میلیون و 824 هزار دلار کالا از ایران به این کشور وارد شد.
 
این در حالی است که بر اساس آمار گمرک در سال 93 نیز چین مهم‌ترین بازار هدف صادراتی بود و 9 میلیارد و 159 میلیون دلار کالا از ایران به این کشور صادر شد.
 
همچنین در سال گذشته، 12 میلیارد و 561 میلیون دلار کالا از چین به ایران وارد شد.
 
آمار گمرک نشان می‌دهد که در سال 92 نیز چین اولین شریک تجاری ایران بود و 7 میلیارد و 432 دلار کالا از ایران به این کشور صادر شد.
 
همچنین در سال 92، 10 میلیارد و 895 میلیون دلار صرف واردات کالا از چین به ایران شد و این کشور دومین مبدأ کالاهای وارداتی ایران بود.
 
آمارها بیانگر این موضوع است که در سال‌های گذشته چین از مهم‌ترین شرکای تجاری ایران بود و این بار رئیس‌جمهور چین با هیأتی بلندمرتبه به جهت افزایش مبادلات تجاری و گسترش روابط به ایران آمده است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :