موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42209 :کد

0

اقدام آمریکا و روسیه درایجاد پایگاه نظامی مخفی در شمال سوریه

  یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۷:۱۰
تعداد بازدید : ۴۳۲   
 تحلیل ایران -اقدام آمریکا و روسیه درایجاد پایگاه نظامی مخفی در شمال سوریه

روزنامه تایمز روز شنبه در گزارشی نوشت روسیه و آمریکا اقدام به ایجاد پایگاه های هوایی نظامی مخفی در شمال شرق سوریه به فاصله در حدود ۵۰ کیلومتری از یکدیگر کرده اند

روزنامه تایمز روز شنبه در گزارشی نوشت روسیه و آمریکا اقدام به ایجاد پایگاه های هوایی نظامی مخفی در شمال شرق سوریه به فاصله در حدود 50 کیلومتری از یکدیگر کرده اند که می تواند سبب افزایش خطرناک تنش ها در طول مرز ترکیه شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، تایمز افزود: همان طور که اردوغان رییس جمهور ترکیه اشاره هشدارآمیزی در روز گذشته داشت براساس گزارشی های منتشر شده در حدود 200 تن از کارکنان نظامی روسیه شروع به تقویت باند هوایی در یک پایگاه هوایی در قامشلی در یک منطقه تحت کنترل دولت سوریه کرده اند. این پایگاه در حدود چند مایلی از مرز ترکیه به عنوان یک عضو ناتو، قرار دارد.


این روزنامه نوشت: ارتش ترکیه متعاقب این مساله نیروهای تقویتی به مرز سوریه گسیل و سربازانش شروع به کندن خندق کرده اند .
تایمز افزود: به گفته فعالان محلی در حدود 30 مایلی از قامشلی، نیروهای آمریکایی نیز برای اولین بار محلی را برای استقرار در خاک سوریه ( استان حسکه ) ایجاد کرده اند.
این روزنامه نوشت: این فعالان می گویند که ده ها تن از نیروهای نظامی آمریکا یک پایگاه در فرودگاه کشاورزی سابق در چند کیلومتری مرزهای عراق و ترکیه تأسیس کرده اند.


تایمز افزود: این منطقه درحال حاضر تحت کنترل کردهای سوریه است که توانسته اند نیروهای داعش را با کمک نیروی هوایی آمریکا به عقب برانند.
این روزنامه نوشت: مقامات آمریکایی تایید کرده اند که شمار کوچکی از نیروهای مخصوص این کشور به این منطقه گسیل شده اند اما اشاره ای به جزییات آن نکرده اند .


تایمز نوشت: کلنل 'استیو وارن' یک سخنگوی نظامی آمریکا در بغداد در این مورد می گوید: این مساله ( عدم ارائه جزییات ) به خاطر طبیعت این نیروها است. این مساله مهمی است و ما نمی توانیم در مورد محل دقیق این نیروها صحبت کنیم .'
روزنامه تایمز افزود: 'ابوجاد حسکاوی' یک فعال سوری که در نزدیکی شهر حسکه فعالیت دارد، می گوید : این فرودگاه (کشاورزی) بازسازی شده و در حال حاضر تبدیل به فرودگاهی برای فرود بالگردهای آمریکایی و نیز مرکز فرماندهی آنها شده است'


این روزنامه نوشت: منابع اطلاعاتی آمریکایی تایید کرده اند که نیروهای روسی حضورشان را در منطقه تقویت کرده اند و به نظر می رسد آنها در حال تحکیم مواضع دفاعی شان در مقابل هرگونه اقدام احتمالی توسط نیروهای ترکیه که می تواند شامل حمله علیه کردها نیز شود، هستند.
تایمز افزود: ترکیه و روسیه از دو طرف درگیری در جنگ داخلی سوریه که سبب کشته شدن 250 هزار نفر تاکنون شده است، حمایت می کنند.


این روزنامه نوشت: ترکیه در حال حاضر هم علیه گروه تروریستی داعش و هم نیروهای کرد در شمال سوریه اقدام نظامی به عمل می آورد. و اخیرا کردها که یک متحد کلیدی در جنگ علیه داعش شمرده می شوند را متهم کرده است که به دنبال جلب حمایت روسیه هستند.
تایمز افزود: حضور دو ابرقدرت در شمال شرق سوریه تنش ها را در میادین شلوغ جنگ در این کشور تشدید می کند.

 

منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :