موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/42308 :کد

0

تلفات موج شدیدسرما و طوفان درسواحل شرقی آمریکا به ۱۹نفر رسید

  یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۳۲
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -تلفات موج شدیدسرما و طوفان درسواحل شرقی آمریکا به ۱۹نفر رسید

طوفانی که بخش اعظمی از ساحل شرقی آمریکا در بر گرفته روز گذشته (شنبه) شدیدتر شده، واشنگتن را به حالت تعطیل درآورده و منجر به بسته شدن راه‌ها، پل‌ها و تونل‌ها به سمت نیویورک شد.

طوفانی که بخش اعظمی از ساحل شرقی آمریکا در بر گرفته روز گذشته (شنبه) شدیدتر شده، واشنگتن را به حالت تعطیل درآورده و منجر به بسته شدن راه‌ها، پل‌ها و تونل‌ها به سمت نیویورک شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، دستکم 19 نفر در ایالت‌هایی که درگیر طوفان هستند جان خود را از دست داده‌اند. بارش برف در نیویورک به 68 سانتی‌متر رسیده و دومین برف سنگین در تاریخ این شهر را رقم زده است. شدت کولاک در واشنگتن نیز بی‌سابقه بوده است.

 

13 نفر در تصادفات رانندگی مرتبط با وضعیت بد جوی در آرکانزاس، کارولینای شمالی، کنتاکی، اوهایو، تنسی و ویرجینا کشته شده‌اند. یک نفر در مریلند و سه نفر نیز در نیویورک در حین برف‌روبی کشته شدند. دو نفر نیز در ویرجینا به علت سرمای شدید جان خود را از دست دادند.

 

در سواحل نیوجرسی، منطقه‌ای که در سال 2012 دچار ابرطوفان سندی شد، امواج سهمگین چندین نقطه شهر را دچار آبگرفتگی کرد.

 

پس از اینکه در طول شب گذشته 60 سانتی‌متر برف در واشنگتن بارید، طوفان به سمت شمال و شهر نیویورک که جمعیتی بالغ بر 20 میلیون نفر است حرکت کرد.

 

انتظار می‌رود با ادامه طوفان طی شب آتی،‌ شهر نیویورک و شمال نیوجرسی شاهد بارش 61 الی 76 سانتی‌متر برف باشد.

 

اندرو کومو، فرماندار نیویورک، به مانند 10 ایالت دیگر، در این شهر اعلام وضعیت فوق‌العاده کرده است. وی از ساعت 7 صبح روز شنبه نیز اعلام منع آمد و شد در تمام راه‌های نیویورک و لانگ‌آیلند به جز خودروهای شرایط اضطراری اعلام کرده است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                               

آمریکا     سرما     ساحل     طوفان     برف     تصادف


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :