موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42376 :کد

0

فرانسه فعلا جنگنده های رافائل را به هند نمی دهد

  یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۵۱
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -فرانسه فعلا جنگنده های رافائل را به هند نمی دهد

رئیس جمهور فرانسه در آغاز سفر سه روزه خود به هند اعلام کرد که پاریس به این زودی ها جنگنده های رافائل را به دهلی تحویل نمی دهد.

رئیس جمهور فرانسه در آغاز سفر سه روزه خود به هند اعلام کرد که پاریس به این زودی ها جنگنده های رافائل را به دهلی تحویل نمی دهد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، «فرانسوا اولاند» از امروز یکشنبه سفر سه روزه خود به هند را آغاز کرد.

 

در ابتدای این سفر رئیس جمهور فرانسه در مورد اینکه پاریس چه زمانی ۳۶فروند جنگنده رافائل درخواستی هند را به دهلی تحویل می دهد اعلام کرد که مذاکرات در این رابطه همچنان ادامه دارد و بعد از نهایی شدن قرارداد زمان تحویل آن مشخص می شود.

 

اولاند برای شرکت در مراسم روز استقلال هند به دهلی سفر کرده و پیش بینی می شد که در زمان حضور وی در هند قرارداد فروش ۳۶ فروند جنگنده رافائل نیز نهایی شود.

 

«نارندا مودی» نخست وزیر جدید هند از زمان روی کار آمدن برنامه نوسازی ارتش را در دستور کار خود قرار داد و در همین رابطه شرکت های تسلیحات سازی زیادی از کشورهای مختلف برای عقد قرار داد با هندی ها عازم دهلی شدند.

 

هند به دلیل رقابت با پاکستان از یک سو و چین از سوی دیگر، نیاز زیادی به نوسازی ارتش خود دارد از همین رو درصدد است تا با کشورهای اصلی تولید کننده جنگ افزار اقدام به امضای قراردادهای نظامی کند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :