موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42379 :کد

0

اوباماخواستاراقدام جدی پاکستان برای مقابله با افراط گرایی شد

  یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۸
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -اوباماخواستاراقدام جدی پاکستان برای مقابله با افراط گرایی شد

رئیس جمهور آمریکا از پاکستان خواست تا جدیت خود را برای نابودی شبکه های افراطی که در این کشور فعالیت می کنند، نشان دهد.

رئیس جمهور آمریکا از پاکستان خواست تا جدیت خود را برای نابودی شبکه های افراطی که در این کشور فعالیت می کنند، نشان دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با پرس تراست هند تصریح کرد: پاکستان باید نشان دهد که برای نابود کردن شبکه های افراطی و خشن که در داخل این کشور فعالیت می کنند، جدی است.

 

وی در ادامه افزود: کشتار اخیر دانشجویان در پاکستان بر لزوم اتخاذ اقدامات قاطع تر از سوی دولت تاکید می کند.

 

اوباما از اقدامات اخیر نیروهای امنیتی پاکستان برای سرکوب شبکه های افراطی استقبال کرد و گفت: اقدامات بیشتری باید برای ریشه کن کردن گروه های افراطی و خشن صورت گیرد.

 

رئیس جمهور آمریکا اظهار داشت: پاکستان این فرصت را دارد تا جدی بودن خود را برای تضعیف و نابودی شبکه های تروریستی نشان دهد. در منطقه و در سراسر جهان، نباید هیچ گونه مکان امنی برای گروه های افراطی و خشن وجود داشته باشد و تروریست ها باید به دست عدالت سپرده شوند.

 

چهارشنبه گذشته 21 دانشجو در حمله گروه های افراطی و تروریستی در یک دانشگاه در شمال غرب پاکستان کشته شدند. این حمله توسط گروهی وابسته به طالبان انجام شده است. این حمله یک سال پس از آن صورت گرفته است که در حمله به مدرسه ای در پیشاور پاکستان حداقل 150 نفر کشته شدند.

 

پس از حمله پیشاور، اقدام نظامی علیه گروه های افراطی در پاکستان به خصوص در مناطق قبیله ای تشدید شده است. مقام های رسمی هند بر این باورند که در مناطق مرزی مقام های رسمی توجهی به اقدامات و تحرکات گروه های افراطی و تروریستی ندارند.

 

اوباما در ادامه تاکید کرد: سرکوب گروه های افراطی یک سیاست درست است ولی پاکستان می تواند و باید اقدامات موثر بیشتری را انجام دهد. از زمان وقوع حمله پیشاور ، ما شاهد بوده ایم که پاکستان اقداماتی را علیه چندین گروه خاص انجام داده است. ما همین طور شاهد ادامه تروریسم در پاکستان هستیم مثل حمله اخیر به دانشگاهی در شمال غرب پاکستان.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :