موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42432 :کد

0

نتانیاهو: همواره از شهرک سازی حمایت می‌کنم

  یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۰:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -نتانیاهو: همواره از شهرک سازی حمایت می‌کنم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که کابینه او همواره از شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن حمایت خواهد کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که کابینه او همواره از شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن حمایت خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، در بیانیه صادره از دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل آمده است: "نتانیاهو گفت که کابینه اسرائیل همواره و در هر زمانی از شهرک سازی حمایت می‌کند؛ بویژه در این برهه که شهرک سازی ها با حملات (به زعم او) تروریستی مواجه است و با آن با قاطعیت مقابله می شود".

 

نتانیاهو این مطلب را در واکنش به موضعگیری نمایندگان جناح تندروی کابینه راستگرای خود بیان داشت. این نمایندگان نتانیاهو را تهدید کردند که بعد از حادثه شهر الخلیل در کرانه باختری، علیه کابینه اش رای خواهند داد.

 

ده‌ها صهیونیست روز پنجشنبه دو ساختمان را در خیابان شهداء در بخش تاریخی شهر الخلیل در نزدیک حرم ابراهیمی به اشغال خود درآوردند و مدعی شدند که این دو ساختمان را خریداری کرده‌اند.

 

این اشغالگری صهیونیست ها باعث برخورد بین آنها و ساکنان شهر الخلیل شد.

 

درپی این درگیریها، صهیونیست ها روز جمعه از دو ساختمان یاد شده بیرون برده شدند.

 

سه نماینده از جمله دو نماینده حزب راستگرای تندروی لیکود که ریاست آن را نتانیاهو برعهده دارد و یک نماینده حزب تندروی البیت الیهودی تهدید کردند تازمانی که به صهیونیست ها اجازه بازگشت به دو ساختمان یاد شده داده نشود، به نفع کابینه ائتلافی رای نخواهند داد.

 

این وضعیت کابینه ائتلافی راستگرای شکننده نتانیاهو را تهدید می کند که 61 کرسی از مجموع 120 کرسی کنست اسرائیل را در دست دارد.

 

این موضعگیری نتانیاهو دهن کجی دوباره به محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به شمار می رود که خواهان توقف شهرک سازی اسرائیل است.

 

محمود عباس شنبه شب گفته بود که به همکاری امنیتی با رژیم اسرائیل در قدس و کرانه باختری ادامه خواهد داد و جلوی هرگونه مقاومت فلسطینی ها در برابر صهیونیست ها را خواهد گرفت.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :