موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/42456 :کد

0

ورود محتاطانه شرکت‌ های بین‌المللی بیمه به بازار ایران

  یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۸
تعداد بازدید : ۱۴۱   
 تحلیل ایران -ورود محتاطانه شرکت‌ های بین‌المللی بیمه به بازار ایران

رویترز در گزارشی نوشت: علی‌رغم لغو تحریم‌ها، پابرجا ماندن تحریم‌های آمریکا علیه ایران از جمله موانعی است که سبب می‌شود تا شرکت های بیمه ای بین‌المللی برای ورود سریع به بازار ایران احتیاط کنند.

رویترز در گزارشی نوشت: علی‌رغم لغو تحریم‌ها، پابرجا ماندن تحریم‌های آمریکا علیه ایران از جمله موانعی است که سبب می‌شود تا شرکت های بیمه ای بین‌المللی برای ورود سریع به بازار ایران احتیاط کنند.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از  گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت‌های جهانی بیمه ایران را برای فرصت‌های تجاری پس از لغو تحریم‌ها دوره کرده‌اند و نخستین بار در ماه مارس می‌توانند، به این آرزوی خود برسند زمانی‌که شرکت‌های ایرانی به دنبال پوشش بیمه‌ای جدید خواهند بود.


بیمه گران، بیمه گرهای اتکایی که در ریسک شرکت های بیمه سهیم می شوند و واسطه هایی که قراردادها را جوش می دهند، در حال بررسی راهی برای ورود به بازار بیمه ای 7.4 میلیارد دلاری ایران پس از لغو تحریم‌ها در ماه جاری میلادی هستند.


برای مثال الیانز، زوریخ اینشورنس، هانوور آر ایی و آراس‌ای در روزهای اخیر اعلام کردند که فرصت های احتمالی در ایران را ارزیابی خواهند کرد.


کارشناسان صنعت بیمه و بیمه اتکایی بخش‌های دریایی و انرژی را بخش‌هایی می‌دانند که بهترین فرصت‌ها را برای شرکت‌های بیمه دارا هستند. بیمه عمر در کنار پوشش بیمه تجاری حوزه‌ای است که دارای پتانسیل رشد است چراکه کمتر از یک دهم کل حق بیمه‌های پرداخت شده در ایران را به خود اختصاص داده است و این رقم در کل بازار بیمه جهان بیش از 50 درصد است.


به گفته کارشناسان این صنعت، شرکت‌های بین‌المللی بیمه در ابتدا احتمالا برای آگاهی از دانش داخلی و بیمه اتکایی بیمه‌های داخلی در بازار بین‌المللی با شرکت‌های ایرانی همکاری خواهند کرد. همچنین دلالان بین‌المللی به شرکت‌های خارجی برای ورود به بازار ایران کمک خواهند کرد.

البته صنایع بیمه آمریکا هنوز از انجام تجارت در ایران منع هستند، چرا که تحریم‌های جداگانه آمریکا هنوز پابرجاست.


قراردادهای بیمه برخی از شرکت‌های ایرانی در پایان ماه مارس ( پایان سال شمسی ایران) منقضی خواهد شد و آنها به دنبال انعقاد توافق های جدید خواهند بود. احتمالا شرکت‌های بیمه نیز خودشان به دنبال پوشش بیمه اتکایی جدید خواهند بود.


محمد آسوده معاون رئیس و مدیرعامل شرکت بیمه ایرانیان به رویترز گفت: بیمه‌گران خارجی که به دنبال شراکت با شرکت وی و ورود به بازار ایران هستند، قبلا با وی تماس گرفته‌اند.


وی افزود: «آنها منتظر روز اجرا بودند... ما به اندازه کافی دیدارهایی از سوی شرکت‌های خارجی داشته‌ایم... ازسرگیری تجارت می‌تواند سریع باشد، اما به شرایط پیشنهادی آنها دارد. قرارهایی برای تجدید قراردادها طی 2 ماه اینده وجود دارد که شروع خوبی خواهد بود.»


سلطانی مدیر توسعه کسب و کار منطقه‌ای شرکت ایران اینشورنس مستقر در دوبی مستقر که بخش عمده سهامش به سهامداران ایرانی تعلق دارد، در این باره گفت واسطه‌های انگلیسی و ژاپنی و شرکت‌های بیمه برای شراکت با شرکتش تماس گرفته‌اند.


بیمه‌گران خارجی ماه ها منتظر لغو تحریم‌ها بودند؛ هشت شرکت بیمه و ارائه‌دهنده بیمه اتکایی از میان 11 شرکت غربی و خاورمیانه ای که سال گذشته به سوالات رویترز پاسخ گفته‌اند، اعلام کردند ایران بازار جذابی به ویژه در بخش‌های دریایی و انرژی است.


اما علی‌رغم لغو تحریم ها، همچنان موانعی وجود دارد که سبب می شود تا شرکت های بیمه ای برای ورود سریع به بازار ایران احتیاط کنند.


تحریم‌های همچنان پابرجای آمریکا که شهروندان، بانک‌ها و بازیگران صنعت بیمه این کشور را از مبادلات تجاری از جمله تجارت دلاری با ایران منع می‌کند، این بر این نگرانی دامن می‌زند که آیا ‌دیگر بیمه گران خارجی می‌توانند بدون ریسک جریمه شدن با ایران همکاری کنند یا نه.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :