موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/42671 :کد

0

غربی‌ها جوانان خودشان را در بی خبری نگه داشته‌اند

  دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۰۴
تعداد بازدید : ۳۱۳   
 تحلیل ایران -غربی‌ها جوانان خودشان را در بی خبری نگه داشته‌اند

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی گفت: غربی‌ها جوانان خودشان را در بی خبری نگه داشتند وآنها از حقایق در اطراف خود بی خبر هستند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی گفت: غربی‌ها جوانان خودشان را در بی خبری نگه داشتند وآنها از حقایق در اطراف خود بی خبر هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران،محمد محمدی گلپایگانی در مراسم بهره‌برداری از 500 طرح‌ اقتصادی و زیربنایی بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت برخواسته از ستاد اجرایی فرمان امام است. رئیس ستاد بنیاد برکت اشاره کرد که همه همکاران من از جوانان با انگیزه و ارزشمندی هستند که در رابطه با این طرح‌ها و پروژه‌ها در طول این سالیان ما را کمک کردند که این همکاران هم تحصیل کرده و هم جوان هستند.

 

وی ادامه داد: یاد ابتکار جالبی از مقام معظم رهبری در رابطه با جوانان افتادم. ایشان دو نامه به جوانان غرب یعنی اروپا و آمریکای شمالی نوشتند و در‌ آنجا شروع این نامه‌ها این بود که حادثه تروریستی در فرانسه پیدا شد و منجر به تلفات بالای 100 نفر 130 نفر شد من را بر آن داشت که نامه ای به شما جوانان بنویسم.

 

گلپایگانی افزود:در‌ آن نامه اشاره شده است جوانان دارای ذهنی پاک، ضمیری پاک و با انگیزه دنبال حقیقت هستند. ایشان اشاره کرده‌اند سیاست‌مدار سیاستمداران کهنه کار غربی در طول سالیان دراز بلکه قرون دراز نسل جوان خودشان را قبل از خودشان قبل از همه استعمار کردند.

 

اجازه ندادند که جوانانشان حقایق را متوجه شوند. هرچه خواستند به ذهن آنها تزریق کردند.

 

جوانان را در بی خبری نگه داشتند. آنها را از آگاهی‌های لازم از اطراف و جوانب خودشان محروم کردند.

 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت:این‌ها از نسل همان سیاهانی هستند که ربوده شده اند و آنجا برده شدند ، برای نیروی ارزان کار که مزارعشان وکارخانه‌هاشان آباد شود و بچرخد و در طول راه چه صدماتی خوردند در اقیانوس اطلس غرق شدند و به آمریکا نرسیدند. جنایاتی که انجام دادند که هنوز هم ادامه دارد. الان شما می‌دانید هر از چند گاهی تعدادی سیاه پوست به دست پلیس آمریکا کشته می شود. جنایت در ضمیر اینها وجود دارد.

 

وی افزود:سپس جنگ جنوب و شمال در مسئله برده‌داری است که چقدر جنایت کردند. و آخرین مرحله‌ای که در قرن اتفاق افتاد جنگ جهانی اول و دوم بود. آسیا جنگ کرد؟ کشورهای آسیایی جنگ کردند؟ خیر. تلفات جنگ جهانی دوم را نوشتند تا 50 میلیون نفر تا این حد انسان کشته شده است. آنچه ما به یاد داریم در این اواخرجنگ بوسنی بود. شکم‌ها را پاره کردند بچه‌ها را از شکم مادرزنده بیرون آوردند. گورهای دسته جمعی 300 الی 400 الی 500 نفر کشف شد که آنها کشتند. در حال حاضر هم هر کجا نگاه کنید جنایت این‌ها دیده می‌شود.

 

گلپایگانی افزود: آقا به جوان‌های غربی، آمریکا و آمریکای شمالی و اروپا فرمودند شما بیاید اسلام را نه از زبان سیاستمداران جنایت کار بلکه از زبان مبانی اصلی اسلام بشناسید. یعنی قرآن را بخوانید. قرآن کتاب آسمانی است. قرآن در رابطه با احترام به انسانیت چه می‌گوید.قرآن می‌فرماید " مَنْ أَحْیاها فَکأَنَّما اَحیا النَّاسَ جمیعاً" یک نفر را اگر زنده نگه دارید برابر با زنده نگه داشتن تمام انسان‌ها است.

 

وی بیان کرد: قرآن را بخوانید که بدانید تعالیم اسلام چیست. پیامبر اسلام (ص) که شما می‌دانید سال‌ها موجی از اهانت به ایشان را در مطبوعاتشان به راه انداختند، انسان از بیان توهین‌های اینها خجالت می‌کشد. مکه کانون دشمنی با پیغمبر اسلام بود. در حدی که حضرت رسول اکرم مجبور شدند شهر را ترک کنند. با آن توطئه‌ای که چیده بودند در لیلة المبیت حضرت را در بستر بکشند و جبرئیل خبر داد و حضرت رسول حضرت امیر را جای خودشان خواباندند.

 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: آخرین بار که حضرت رسول به مکه آمدند. به کنار خانه کعبه به عنوان خداحافظی فرمود ای سرزمین مکه و خانه کعبه عزیزترین نقاط پیش من تو هستی. اگر من را مجبور نمی‌کردند هرگز تو را ترک نمی‌کردم. اشک چشم پیغمبر را گرفت و جبرئیل آمد و گفت: پیامبر ناراحت نباش، نگران نباش. برخدایی که قرآن را برتو نازل کرده دوباره تو را به این سرزمین باز می گرداند.

 

وی با اشاره به سیاست غلط غربی‌ها در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام گفت: در جریان فتح مکه توسط پیامبر که این شهر کانون دشمنی با پیامبر بود اما پیامبر در اوج اقتدار همه کفار و دشمنان خود را بخشید و به آنها گفت شما رها شده و آزاد هستید، این اخلاق واقعی پیامبر است.

 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به دیدار روز گذشته نیروهای جوان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در دستگیری نیروهای آمریکایی نقش داشتند، گفت: همه ملاحظه کردید که نیروهایی که انواع آموزش‌های تخصصی نظامی را دیده بودند اما در برابر نیروهای سپاه پاسداران زانو زدند و دست‌های خود را به علامت تسلیم بالای سر گذاشتند و با این کار نیروهای سپاه به همه دشمنان هشدار دادند که خیال تعرض به آبهای کشور نداشته باشند و با کسی در این زمینه ملاحظه‌ای نداریم.

 

وی افزود: پس از پخش فیلم دیدار پاسداران با مقام معظم رهبری شیخ دست‌نشانده عربستان فتوا داده بود سرداری که این حرف‌ها را زده خونش مباح است و حتی در کتاب‌های وهابی‌ها کتابی به نام (فقه‌الدماء) وجود دارد و در آن گفته شده است هر اسیری را که می‌گیرید می‌توانید خونش را بریزید در حالیکه نیروهای سپاه سربازان اسیر گرفته آمریکا را احترام کردند.همه آمریکایی‌های به اسارت گرفته شده به راحتی به زبان فارسی مسلط بوده و سخن می‌گفتند و همه آنها آموزش‌های تخصصی نظامی دیده بودند اما توسط جوانان با ایمان دستگیر شدند.

 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری همچنین با اشاره به گزارش رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی به اجرای 500 پروژه اقتصادی و محرومیت زدایی توسط بنیاد برکت اشاره کرد و گفت: مهمترین سرمایه این بنیاد نیروهای جوان تحصیل‌کرده و با انگیزه هستند.

 

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی 70 مسجد توسط بنیاد برکت، گفت: وقتی صدای اذان از این مساجد بلند می‌شود ملائکه خدا به آن روستا توجه می‌کنند و شما سعی کنید به هر طریقی شده برای این مساجد امام جماعت انتخاب کنید که در آن نماز به پا دارد زیرا مسجد بدون امام جماعت مانند بیمارستان بدون پزشک است.

 

محمدی گلپایگانی همچنین به صدر اسلام اشاره کرد و گفت: جوان زیبارویی به نام مصعب بود که پیامبر وی را به عنوان نماینده خود به مدینه فرستاد و ایشان علاوه بر اینکه جنگ و اختلاف بین قبایل اوث و خزرج را حل کرد تعداد زیادی از مردم را به اسلام دعوت کرد و از جمله مهمترین مسلمان بعدی مدینه که سعدبن عباده بود توسط همین جوان به اسلام گرایش پیدا کرد و اکنون نیز باید به جوانان با انگیزه بها بدهیم. بیشترین نقشه‌های دشمنان برای استعمار فکری جوانان است و باید از نیروی جوانان با انگیزه کور به خوبی استفاده کنیم و همان گونه که مقام معظم رهبری در 2 سال اخیر تاکید کردند باید روی فرزندآوری خانواده‌ها و جوان نگه داشتن جمعیت کشور برنامه‌ریزی کنیم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :