موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42708 :کد

0

هزار تبعه تاجیک به داعش پیوسته‌اند

  دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۰
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -هزار تبعه تاجیک به داعش پیوسته‌اند

وزیر کشور تاجیکستان الحاق هزار شهروند این کشور به صفوف گروه تروریستی داعش را تأیید کرد.

وزیر کشور تاجیکستان الحاق هزار شهروند این کشور به صفوف گروه تروریستی داعش را تأیید کرد.

 
به گزارش تحلیل ایران، «رمضان رحیم‌زاده» وزیر کشور تاجیکستان امروز در یک نشست خبری گفت: در حال حاضر یک هزار شهروند تاجیک به صف گروه تروریستی داعش پیوسته که از این تعداد، بیش از 600 نفرشان در آنجا باقی مانده و 156 نفر بازداشت و 148 نفر دیگر آنها نیز در درگیری‌ها کشته شده‌اند.
 

رحیم زاده در ادامه افزود: مقامات تاجیکستان سال گذشته موفق شدند با رایزنی با نیروهای امنیتی ترکیه و سوریه، 161 تبعه تاجیک را به کشور بازگردانند.

 

وی در مورد «گلمراد حلیم‌اف» سابق فرمانده پلیس ویژه وزارت کشور تاجیکستان که سال گذشته به داعش پیوسته گفت: وی تاکنون دوبار زخمی شده و در حال حاضر در وضعیت وخیمی گرفتار آمده است.

 

رحیم زاده همچنین در این نشست مطبوعاتی اعلام کرد: تاکنون بیش از 200 عضو گروه «عبد الحلیم نظرزاده» مقام سابق وزارت دفاع تاجیکستان بازداشت شد‌ه‌اند.

 

اعلام رسمی تاجیکان حاضر در جنگ سوریه، در حالی از سوی این مقام تاجیکی تایید می‌گردد که اوایل هفته، امامعلی رحمان رئیس جمهوری تاجیکستان گفته بود که در زمان حاضر، بیش از یک هزار نفر از شهروندان کشورش به صف گروه تروریستی داعش پیوسته و در جنگ‌های عراق و سوریه حضور دارند.

 منبع:مشرق
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :