موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/42710 :کد

0

جمهوری اسلامی ایران پرچمدار بیداری اسلامی در جهان است

  دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۵
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -جمهوری اسلامی ایران پرچمدار بیداری اسلامی در جهان است

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: امواج بیداری اسلامی قرن به قرن و سال به سال بروز می‌کند و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار بیداری اسلامی در جهان است.

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: امواج بیداری اسلامی قرن به قرن و سال به سال بروز می‌کند و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار بیداری اسلامی در جهان است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، علی اکبر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی ظهر امروز (دوشنبه) در نشست خبری همایش خطر جریان‌های تکفیری در دنیای امروز؛ مسئولیت علمای جهان اسلام که در ساختمان مرکزی سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد با اشاره به برگزاری این همایش اظهار داشت: سال گذشته برای اولین بار با ابتکار حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی این اجلاس تشکیل شد و گامی بود که علما و مراجع تقلید در مقابل جریانات انحرافی و تکفیری احساس مسئولیت کنند.

 

وی در ادامه مقابله آرمانی و ایدئولوژیک را یکی از مهمترین راه‌های مبارزه با جریان تکفیری عنوان کرد و گفت: آنها با فریب دادن افکار مختلف قصد تحمیل کردن افکار خود به مسلمانان را دارند و ریشه این ماجراها در وهابیت عربستان سعودی است که آمریکا، غرب و صهیونیسم از آن حمایت می‌کنند.

 

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی تصریح کرد: امواج بیداری اسلامی قرن به قرن و سال به سال بروز می‌کند و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار بیداری اسلامی در جهان است.

 

ولایتی خاطر نشان کرد: ما اولین آثار موج جدید بیداری اسلامی را در تونس، سپس مصر و یمن مشاهده کردیم. در سوریه عده‌ای از افراد منحرف را تحت عنوان تفکر سلفی حمایت کردند و امروز شاهد فاجعه‌ای عظیم در سوریه هستیم که یک خطر عمده برای جهان اسلام و جهان محسوب می‌شود و طبیعتا نقش مراجع و علمای بزرگ و برجسته اسلام می‌توانند نقش مهمی را در شناساندن این تفکر به جهان داشته باشند و خوشبختانه برگزاری این همایش نیز مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری قرار گرفت.

 

وی در ادامه سخنان خود به نتایج برگزاری این همایش اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین نتایج این همایش استقبال بیش از 300 نفر از علمای مختلف دینی خارج از کشور و 700 نفر نیز از این علما در داخل کشور بود و این نشاندهنده وجه مشترک همه این دیدگاه‌ها برای مبارزه با جریان تکفیری دارد.

 

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی یکی از حامیان تفکر تکفیری و انحرافی است که جزء اجزای تشکیل دهنده این تفکر انحرافی محسوب می‌شود.

 

ولایتی به اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با جریان تکفیری در کشورهای عراق و سوریه اشاره کرد و گفت: مجموعه اقداماتی که جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با این جریانات در کشور عراق و سوریه انجام داده در صحنه‌های سیاسی و دفاعی بوده است و جمهوی اسلامی ایران معتقد است که اجلاس‌های وین و نیویورک حرکت سیاسی مقابل جمهوری اسلامی ایران است و حمایت جمهوری اسلامی ایران مبارزه ضد عملکرد کشورهایی همچون عربستان سعودی است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات جمهوری آذربایجان اشاره کرد و گفت: برخی از مردم این کشور بدون کسب اجازه از حکومت آذربایجان جذب داعش شده‌اند و این خطری برای کشور همسایه ما محسوب می‌شود و جمهوری اسلامی ایران آمادگی این را دارد که در جهت مبارزه با جریان تکفیری با جمهوری آذربایجان همکاری کند.

 

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی تاکید کرد: ما باید در مقابل طرح‌های جدید جریان تکفیری چاره‌جویی کنیم و تاثیرات آن در دراز مدت مشخص خواهد شد.

 

وی به آینده گروه‌های تکفیری و تاثیر برگزاری این همایش‌ها اشاره کرد و گفت: در حال حاضر از سوی مجمع جهانی بیداری اسلامی ما در هر نقطه‌ای که بتوانیم برای این هدف کمک کنیم و حکومت‌های جهان اسلام، کسانی که اهل فکر هستند و از اسلام عقلانی پیروی می‌کنند و ممکن است صدای مراجع را بشنوند حتما پاسخ مثبت می‌دهند.

 

ولایتی ادامه داد: محافل آزاد اروپا و غرب نیز به دنبال عقلانیت هستند وجه مشترک همه ادیان عقلانیت است و زمانی که یک دعوت عقلانی صورت گیرد قطعا مخاطبین خاص خود را دارد و لذا ما امیدواریم که موج ضدافراطی‌گری و وهابی که در جریانات القاعده و داعش شاهد افول آن هستیم به انزوا بروند.

 

دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست‌های رژیم صهیونیستی در ترکیه اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی تفرقه بین آنهاست. این رژیم به دنبال تولد اسرائیل دوم و سوم در منطقه است و جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی ترکیه با تمام وجود حمایت می‌کند و با هرگونه تجزیه‌طلبی در ترکیه مخالف است و ترکیه را یک کشور مهم در اسلام می‌داند.

 

ولایتی در بخش پایانی سخنان خود به نقش مردم کرد کشورهای عراق و سوریه در مبارزه با جریان تکفیری اشاره کرد و گفت: ما از ابتدای مبارزات مردم کرد در عراق علیه حاکمیت صدام از کردها از آقایان طالبانی و بارزانی حمایت کردیم و آنچه که در کوبانی نیز اتفاق افتاد با آن مخالف هستیم. ما از مبارزه مردم کرد سوریه علیه داعش حمایت می‌کنیم. تاریخ برادران کرد ما چه در عراق و چه در سوریه نشان داده که هیچ‌گاه آنها تحت القائات بیگانگان قرار نمی‌گیرند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :