موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42719 :کد

0

فرانسه و هند قرارداد خرید جنگنده امضاء کردند

  دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۳۳
تعداد بازدید : ۴۸۳   
 تحلیل ایران -فرانسه و هند قرارداد خرید جنگنده امضاء کردند

هند قرارداد بین دولتی برای خرید ۳۶ فروند جنگنده رافائل از فرانسه را در شرایطی امضا کرده است که دو کشور اعلام کرده‌اند مذاکره بر سر برخی مفاد قرارداد از جمله قیمت نهایی همچنان ادامه دارد.

هند قرارداد بین دولتی برای خرید ۳۶ فروند جنگنده رافائل از فرانسه را در شرایطی امضا کرده است که دو کشور اعلام کرده‌اند مذاکره بر سر برخی مفاد قرارداد از جمله قیمت نهایی همچنان ادامه دارد.


به گزارش تحلیل ایران، فرانسه و هند نهایتا پس از ماه ها مذاکره قرارداد مربوط به فروش 36 فروند جنگنده فرانسوی رافائل را امضا کرده اند. البته رهبران دو کشور تاکید کردند که کار بر روی مسائل مالی این قرارداد همچنان ادامه دارد و مذاکرات ادامه خواهد یافت.

ارزش این قرارداد حدود 9 میلیارد دلار برآورد شده و ظاهرا مهمترین هدف از سفر فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه به هند به شمار می رود. اولاند برای سفری سه روزه و شرکت در مراسم رژه روز جمهوری به دهلی نو رفته است.

اولاند و نارندرا مودی نخست وزیر هند تاکید کرده اند که مذاکرات بیشتر برای نهایی شدن مسائل مالی قرارداد لازم است. اولاند نیز قرارداد فروش جنگنده های رافائل به هند را یک گام قاطع ارزیابی کرد و گفت: مسائل مالی باقی مانده که طی روزهای آینده حل و فصل خواهد شد.

رهبران دو کشور بر تمایل خود برای مقابله با گروه های تروریستی بین المللی تاکید کردند. اولاند گفت: فرانسه و متحدانش بارها و بارها به داعش حمله خواهند کرد و تهدیدات داعش آنها را مرعوب نخواهد نمی کند.

رئیس جمهور فرانسه افزود: جنگنده های رافائل تاثیر خود را در حملات هوایی علیه گروه تروریستی داعش اثبات کرده اند.

فرانسه در ابتدا قصد داشت بیش از 126 فروند جنگنده رافائل به هند بفروشد ولی این رقم به کمتر از 36 فروند کاهش یافته است. هند برای تامین نیاز نیروی هوایی خود و رقابت با چین و پاکستان به این جنگنده های فرانسوی نیاز دارد.

هند برای نوسازی ارتش خود 150 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است. مودی نیز در سخنانی گفت: فرانسه یک دوست خاص است. 18 سال قبل فرانسه نخستین کشوری بود که ما با آن قرارداد همکاری راهبردی امضا کردیم. امروز اینجا هستیم تا این همکاری را ارتقا دهیم.

اولاند نیز تاکید کرد: توافقنامه ای با شرکت آروای فرانسه برای ساخت 6 رآکتور هسته ای در هند تا پایان امسال نهایی خواهد شد.

میشل ساپین وزیر دارایی فرانسه گفت: شرکت‌های فرانسوی طی 5 سال آینده 10 میلیارد دلار در هند سرمایه گذاری خواهند کرد که بخش اصلی این سرمایه گذاری در بخش صنعت خواهد بود.
 منبع:مشرق


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :