موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/42748 :کد

0

حضور کمپانی‌های برجسته بین‌المللی تجهیزات پزشکی در ایران

  دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۰
تعداد بازدید : ۳۵۹   
 تحلیل ایران -حضور کمپانی‌های برجسته بین‌المللی تجهیزات پزشکی در ایران

معاون درمان وزارت بهداشت از حضور کمپانی‌های برجسته بین‌المللی تجهیزات پزشکی در ایران خبر داد و گفت: انتظار ورود دارو و تجهیزات پزشکی و کاهش قیمت‌ها را داریم.

معاون درمان وزارت بهداشت از حضور کمپانی‌های برجسته بین‌المللی تجهیزات پزشکی در ایران خبر داد و گفت: انتظار ورود دارو و تجهیزات پزشکی و کاهش قیمت‌ها را داریم.
 
به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی درخصوص تاثیر رفع تحریم ها در ورود لوازم یدکی تجهیزات پزشکی گفت: از دستاورد‌ رفع تحریم‌ها در حوزه سلامت، تسهیل خرید تجهیزات،‌ قطعات یدکی برای دستگاهی که با وجود هزینه چندین میلیون دلاری به دلیل نقص فنی بلا استفاده مانده‌اند و ورود دستگاه‌های پیشرفته تصویربرداری است. 
 
وی افزود: انتظار داریم با حضور کمپانی‌های برجسته بین‌المللی تجهیزات پزشکی در ایران از طریق نمایندگی‌های فعال، معضل اصلی بیمارستان‌های کشور از جمله تامین لوازم و قطعات یدکی تجهیزات پزشکی و دانش‌فنی نگهداری و استفاده از تجهیزات را حل کنیم. علاوه بر این می‌توانیم شاهد کاهش قیمت تجهیزات در آینده نزدیک نیز باشیم. 
 
وی در ادامه گفت: وقتی مبادلات ارزی تحریم بود، هزینه زیادی روی دست کشور گذاشته شد بنابراین با تبادل مستقیم بانک های عامل در کشورهای مبدا، هزینه ورود و خرید تجهیزات دارو کاهش می‌یابد. 
 
آقاجانی خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری کمپانی‌ها برای ساخت تجهیزات مصرفی و ثابت و خرید داروها، یکی از دستاوردهای دوران پسا تحریم است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :