موضوعات ‌مرتبط: فناوری علمی پزشکی

a/42767 :کد

0

روشی برای نگهداری سلول‌های بنیادی ابداع شد

  دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۳۸
تعداد بازدید : ۴۰۸   
 تحلیل ایران -روشی برای نگهداری سلول‌های بنیادی ابداع شد

محققین یک مرکز پزشکی مولکولی در آلمان موفق به ابداع روشی شده اند که می توان به وسیله آن سلول‌های بنیادی «پر توان» را در کشت سلول شناسایی و آنها را در آزمایشگاه حفظ کرد.

محققین یک مرکز پزشکی مولکولی در آلمان موفق به ابداع روشی شده اند که می توان به وسیله آن سلول‌های بنیادی «پر توان» را در کشت سلول شناسایی و آنها را در آزمایشگاه حفظ کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سلول های بنیادی قادر به تبدیل شدن به هر نوع سلول در بدن هستند از این رو حفظ و نگهداری آنها از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.


در همین حال محققین مرکز پزشکی مولکولی «Max Delbrück» آلمان موفق به ابداع روشی شده اند که می توان سلول های بنیادی «پر توان» را در کشت سلول شناسایی و آنها را در آزمایشگاه حفظ کرد.


دانشمندان امیدوار هستند تا سلول های بنیادی «پر توان» را در هر نوع بافتی کشت دهند تا انواع بیماری ها را درمان کنند.


از آنجایی که سلول ها بنیادی گرفته شده از جنین به سرعت حالت اصلی خود را از دست می دهند، با ابداع این روش نه تنها می توان سلول های بنیادی جنینی بلکه سلول های بنیادی «پر توان» را نیز می توان نگهداری کرد.


به دلیل اینکه سلول های جنینی به طور مصنوعی می توانند سلول های بالغ گرفته شده از بزرگسالان را توانمند کنند، سلول های «پر توان» می توانند جایگزینی برای این سلول ها باشند.

منبع: خبرگزاری مهر


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :