موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42789 :کد

0

تنش بین ایران و مصر به ۲۵ سال قبل برمی‌گردد

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۱:۳۶
تعداد بازدید : ۲۹۳   
 تحلیل ایران -تنش بین ایران و مصر به ۲۵ سال قبل برمی‌گردد

وزیر امور خارجه مصر در سخنانی بر لزوم اتخاذ مواضع مشترک علیه آن‌چه که وی دخالت ایران در امور کشورهای منطقه نامید، تاکید کرد.

وزیر امور خارجه مصر در سخنانی بر لزوم اتخاذ مواضع مشترک علیه آن‌چه که وی دخالت ایران در امور کشورهای منطقه نامید، تاکید کرد.


 

به گزارش تحلیل ایران، وزیر امور خارجه مصر در سخنانی بر لزوم اتخاذ مواضع مشترک علیه آن‌چه که وی دخالت ایران در امور کشورهای منطقه نامید، تاکید کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی «وام» «سامی شکری» امروز (دوشنبه) در سخنانی از تلاش کشورهای عرب برای ایجاد رویکردی مشترک در واکنش به فشارهای ایران و مداخله این کشور در منطقه خبر داد.


سامح شکری در حاشیه برگزاری نشست وزرای خارجه عرب در ابوظبی گفت که در این زمینه موضع مشترکی در راستای موفقیت در حصول منافع عمومی در حال اتخاذ است که نتایج آن در دو هفته آینده مشاهده می‌شود.

شکری در ادامه گفت که تنش بین ایران و مصر به ربع قرن (۲۵ سال قبل) برمی‌گردد و این به خاطر سیاست‌های ایران در منطقه و مداخله این کشور در امور دیگر کشورهای منطقه و اعمال نفوذ فرقه‌ای است.


وی در این باره گفت: «ایران بین فرقه گرایی و دولت ملی فرقی قائل نمی‌شود.»

سامح شکری درباره اوضاع سوریه نیز از حمایت دولت کشورش در پذیرش اراده مردم سوریه اشاره کرد و اوضاع این کشور را بسیار خطرناک و دولت سوریه را در حال تضعیف شدن نامید.


منبع: فارس

                               

مصر     ایران     دخالت     کشورهای عرب     تنش    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :