موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42823 :کد

0

اوباما: نامزدهای جمهوری‌خواه به ناکجا آباد می روند

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۸
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -اوباما: نامزدهای جمهوری‌خواه به ناکجا آباد می روند

باراک اوباما رئیس‌ جمهور امریکا با استهزای لفاظی‌های جمهوری‌خواهان در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ امریکا مواضع نامزدهای جمهوری‌خواه را «عجیب و غریب» دانسته است.

باراک اوباما رئیس‌ جمهور امریکا با استهزای لفاظی‌های جمهوری‌خواهان در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 امریکا مواضع نامزدهای جمهوری‌خواه را «عجیب و غریب» دانسته است.


به گزارش تحلیل ایران ؛وی در گفتگو با نشریه «پولیتیکو» اظهار داشت: «زمانی که من با جان مک‌کین رقابت می‌کردم، اختلافات ما شدید و واقعی بود، اما مک‌کین دانش اقیم‌شناسی را انکار نمی‌کرد.»

 

اوباما در اشاره به دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان که منع کامل ورود مسلمانان به امریکا را خواستار شده است گفت: «جان مک‌کین خواستار منع ورود مسلمانان به امریکا نشد...

 

چشم‌انداز جمهوری‌خواهان صرفا به راست معطوف نشده بلکه به ناکجا‌آباد می رود.»

وی افزود در قیاس با دوره انتخابات 2008 که وی نامزد ریاست‌جمهوری بود نامزدهای جمهوری‌خواه اکنون از جریان اصلی مواضع حزب جمهوری‌خواه و در کل از گفتمان سیاسی امریکا منحرف شده‌اند.


این اظهارات رئیس‌جمهور امریکا یک هفته پیش از برپایی انجمن‌های حزبی آیووا در یکم فوریه بیان شده که نوید چرخش تدریجی رای‌دهندگان در این ایالت به سمت مواضع میانه را می‌دهد.

 

اوباما همچنین به تشریح شرایط رقابت دموکرات‌ها بین هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق خود و دوستش سناتور برنی ساندرز از ایالت ورمونت پرداخت.

 

وی گفت: «برنی با این امتیاز که بخت کمی برای پیروزی دارد و کنترل لازم را ندارد وارد صحنه شد. به نظرم هیلاری نیز با برخورداری از هر دو امتیاز و البته با تحمل این فشار که وی نامزد پیشتاز تلقی می‌شد پا به عرصه انتخابات گذاشت.»

 

اوباما از ساندرز به عنوان نامزدی «نترس» که عقاید خود را با وثوق بالا بیان می‌کند یاد کرد.

با این حال، اوباما گفت که سابقه کلینتون به عنوان وزیر خارجه پیشین بدان معنی است که وی می‌تواند ریاست‌جمهوری خود را در قیاس با کسی که تاکنون تجربه معاونت ریاست‌جمهوری را نداشته با تجریه بیشتری آغاز کند.»


بر اساس نتایج نظرسنجی شبکه «سی‌بی‌اس نیوز» که یکشنبه منتشر شد اختلاف آرای ساندرز با کلینتون در فاصله یک هفته مانده به معرفی انجمن‌های حزبی 47 در مقابل 46 درصد است.

 

همچنین بر اساس نظرسنجی جدید شبکه فاکس نیوز، ترامپ در میان جمهوری‌خواهان با حفظ پیشتازی سراسری در قبال رقبای خود در آیووا نیز دست بالا را دارد.

 منبع : پرس تی وی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :