موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فضای مجازی

a/42828 :کد

0

علائم اعتیاد به تلفن همراه چیست؟

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۷:۰۷
تعداد بازدید : ۳۶۲   
 تحلیل ایران -علائم اعتیاد به تلفن همراه چیست؟

نظارت والدین برنحوه استفاده فرزندان خود از وسایل ارتباط جمعی از جمله تلفن همراه و رایانه، بسیار مهم است.

نظارت والدین برنحوه استفاده فرزندان خود از وسایل ارتباط جمعی از جمله تلفن همراه و رایانه، بسیار مهم است.

به گزارش تحلیل ایران، رقیه یاراحمدی جامعه شناس و آسیب شناس درگفت‌وگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت:همان طور که استفاده مناسب از وسایل ارتباط جمعی موجب افزایش سطح آگاهی افراد و کودکان شده به طبع استفاده افراطی نیز موجب تاثیرات منفی بر روح و جسم فرزندان می‌شود.

وی در ادامه افزود: وابستگی کودک به تلفن همراه یا یارانه خود دارای علائمی بوده که نشانه زنگ خطر برای والدین است از جمله تقاضای زیاد از پدر و مادر برای دادن اجازه به استفاده از این وسایل،سردرد،لرزش دست،آشفتگی و دیرخوابیدن در شب‌ها از این موارد است.

یاراحمدی تصریح کرد:از دست دادن کنترل،پرخاشگری و دل زدگی از دیگر سرگرمی‌ها از نشانه‌هایی بوده بوده که باید بیشتر مورد توجه والدین قرار گرفته و باعث کاهش روابط اجتماعی،افسردگی،افت تحصیلی و گوشه گیری کودک یا نوجوان از اطرافیانش می‌شود.

این جامعه شناس در پایان اضافه کرد: نقش والدین در نظارت بر مدیریت زمان استفاده از این وسایل توسط نوجوان زیاد بوده و با تشویق آنها و بردن فرزند خود ب مسافرت،گردش،دورهمی های خانوادگی و مکان هایی که مورد پذیرش او است،کمک به کم رنگ تر شدن این ابزارها در زندگی فرزندان خواهد شد.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :