موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/42839 :کد

0

فروش بازیکنان نفت به دلایل مالی و غیرمالی

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۷:۳۹
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -فروش بازیکنان نفت به دلایل مالی و غیرمالی

مدیرعامل باشگاه نفت تهران می‌گوید از محل فروش و قرض دادن بازیکنان این تیم به دیگر باشگاه‌ها، نفت تهران حدودا چهار میلیارد تومان به دست آورده است. او همچنین اظهار می‌کند که فروش این بازیکنان دلایلی غیر

مدیرعامل باشگاه نفت تهران می‌گوید از محل فروش و قرض دادن بازیکنان این تیم به دیگر باشگاه‌ها، نفت تهران حدودا چهار میلیارد تومان به دست آورده است. او همچنین اظهار می‌کند که فروش این بازیکنان دلایلی غیر مالی هم داشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، قنبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد دلایل فروش تعدادی از بازیکنان تیم نفت در نیم فصل لیگ، اظها‌ر کرد: یکی از دلایلی که تعدادی از بازیکنان ما رفتند موضوعی غیر مالی بود. اول فصل ارسلان مطهری و قربانی مصدومیت داشتند و به ما گفته بودند که شاید تا پایان لیگ هم نرسند ولی خدا را شکر ارسلان مطهری در مسابقات المپیک بازی‌های درخشانی داشت و قربانی نیز فراتر از پیش‌بینی پزشکی به تیم رسید و ما حیف‌مان آمد که این دو بازیکن روی نیمکت بنشینند، چرا که خیلی از تیم‌ها آرزوی داشتن این بازیکنان را داشتند. ارسلان مطهری و قربانی در شرایطی می‌توانند حتی از نانگ موثرتر باشند.

او افزود: در پست دفاع نیز محمد دانشگر به شرایط مطلوب رسیده و فکر نکنم با رفتن سانتوس اتفاقی بیافتد. سیامک کوروشی، علیاری و سید جلال حسینی را داریم که می‌توانند کمک کنند و هیچ مشکل فنی‌ای ایجاد نخواهد شد. از طرفی هم ما نفرات خوبی از تیم ‌ملی امید داریم و کادرفنی ما می‌تواند بدون هیچ ریسکی از وجود آنها استفاده کند.

قنبرزاده با اشاره به مشکلات مالی باشگاه نفت تهران، خاطر‌نشان کرد: دلیل دومی که ما این بازیکنان را به باشگاه‌های دیگر دادیم مسائل اقتصادی بود. ما از طریق فروش نانگ، سانتوس، پیام صادقیان، محسن‌زاده و با قرض دادن میثم جودکی به راه‌آهن، نزدیک به چهار میلیارد تومان از هزینه‌هایمان را در نیم فصل کاهش دادیم. البته به جای این بازیکنان، بازیکن جدیدی نگرفتیم و از امیدهای نفت که جوانان گمنامی هستند مثل زکی‌زاده و حق‌دوست استفاده می‌کنیم. تیم نفت به دنبال گرفتن جوانان جویای نام و باانگیزه و تربیت آنها برای تزریق به لیگ برتر است.

مدیر‌عامل باشگاه نفت تهران درباره علیرضا بیرانوند نیز تصریح کرد: کادر فنی تیم نفت ممکن است تمرین‌های خاصی را برای علیرضا بیرانوند در نظر گرفته باشد. بیرانوند با نفت قرارداد دارد و سرمایه باشگاه نفت است. من صحبت‌هایی را با کادر فنی انجام دادم و گفتم همه ما باید برای احیای روحی و روانی بیرانوند کمک کنیم و سرمایه باشگاه نفت را حفظ کنیم. سوختن یک سرمایه بسیار راحت است. ما باید مسائل پشت سر را دور بریزیم و به آینده فکر کنیم. من تغییرات مثبتی در رفتارهای بیرانوند می‌بینم.

او ا‌دا‌مه‌ داد: متاسفانه بعضی از مسئولان میانی باشگاه پر‌سپولیس در حرکتی غیرحر‌فه‌ای در ترکیه با بیرانوند مذاکرات غیرقانونی انجام می‌دادند. اگرچه خود بیرانوند هم در این میان مقصر بود ولی متاسفانه آنها با این تحریکات روح و روان این بازیکن را به هم ریختند و ما باید کمک کنیم که او به شرایط خوبی برگردد. من هم وظیفه خود می‌بینم کاری انجام دهم که بیرانوند به شرایط ایده‌آل خود نزدیک شود. جلساتی هم ظرف امروز و فردا با کادر فنی خواهم داشت و درباره موضوع بیرانوند صحبت خواهم کرد تا کادر فنی به دیده معلمی به بیرانوند نگاه کند.

قنبرزاده ا‌ضافه‌ کرد‌: بحث تنبیه‌ها می‌تواند جای خود را داشته باشد. البته تنبیه این نیست که بگویم سر تمرین نیاید و سرمایه‌سوزی کنیم بلکه تنبیه می‌تواند مکانیزم‌های دیگری داشته باشد. من به بیرانوند گفته‌ام که هر نوع تغییرات رفتاری مثبتی در تو ببینم از جرایم مالی‌ات کاسته می‌شود.

مدیر‌عامل باشگاه نفت تهران درباره بازی نفت تهران و الجیش که 20 بهمن برگزار خواهد شد، بیا‌ن‌ کرد: تیم الجیش روی کاغذ بسیار قدرتمند ظاهر شده و با توجه به اطلاعاتی که به من داده‌اند این تیم 11 – 12 بازیکن طراز اول خارجی گرفته است. الجیش سرمایه‌گذاری خیلی خوبی داشت به طوری که فکر می‌کنم بودجه‌ای که برای یک بازیکن‌شان صرف کرده‌اند به اندازه کل بودجه تیم نفت تهران باشد ولی همه اینها روی کاغذ هستند چرا که بچه‌های ما با غیرت می‌جنگند و تلاش می‌کنند که از حیثیت فو‌تبا‌ل کشور ما دفاع کنند.

وی افزود: این بازی یک موضوع ملی است و نه فقط تیم نفت تهران بلکه همه تیم‌ها باید کمک کنند. در حال‌ حاضر کشور عربستان با جنجال رسانه‌ای و غوغا سالاری موضوع این که تیم‌های‌شان در ایران بازی نکنند را به دادگاه بین‌المللی فیفا ارجاع داده‌اند و به نظر می‌رسد که اعمال نفوذ‌هایی هم در حال انجام است. لذا این بازی از صرف فو‌تبا‌ل خارج شده و حساسیت‌های زیادی درباره‌اش صورت گرفته است و می‌شود گفت که تنها راه این است که تیم‌های فو‌تبا‌ل ما با قدرت تیم‌های فو‌تبا‌ل عربی را شکست دهند و از اقتدار فو‌تبا‌ل ما که نشات گرفته از اقتدار کشور خواهد بود، دفاع کنند. این موضوع در توان تیم‌ها و نمایندگان باشگاهی به تنهایی خارج است و نیاز به عزم ملی دارد.

او ا‌دا‌مه‌ داد: باید کلیه نهادها از جمله وزارتخانه‌هایی که تیم‌ دارند همچون وزارت ورزش و جوانان و وزارت صنایع کمک کنند. سپاه باید به تیم تراکتورسازی کمک کند و وزارت نفت باید پشت تیم نفت باشد. بدون اغراق اگر این حمایت‌ها انجام نشوند هیچ یک از تیم‌ها شرایط خوبی نخواهند داشت. نهادهای ما با حمایت از تیم‌ها باید کاری کنند که عربستان و امارات اجازه نداشته باشند علیه تیم‌های ایرانی جوسازی کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :