موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/42950 :کد

0

علل بروز سردرد بعد از غذا خوردن

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۰
تعداد بازدید : ۴۴۹   
 تحلیل ایران -علل بروز سردرد بعد از غذا خوردن

یک کارشناس طب سنتی گفت: سردردی که معمولاً درد در پشت چشم و شقیقه بروز پیدا می‌کند و بعد از غذا خوردن رخ می‌دهد, نشانه ضعف در معده, سوء هاضمه و مشکلات سیستم گوارش است

یک کارشناس طب سنتی گفت: سردردی که معمولاً درد در پشت چشم و شقیقه بروز پیدا می‌کند و بعد از غذا خوردن رخ می‌دهد, نشانه ضعف در معده, سوء هاضمه و مشکلات سیستم گوارش است که مالش پشت ساق پا و مصرف دم کرده آویشن به رفع سردرد کمک می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم, سید جواد علوی درباره سردرد اظهار داشت: مغز انسان با دریافت فرکانس‌های عصبی، وضعیت جسم را بررسی می‌کند و در صورت وجود عارضه در عضوی از بدن، پیغام آن را با ایجاد درد در نواحی مختلف سر، به انسان مخابره می‌شود.

 

به گفته وی استفاده از مُسکن در این مواقع جهالت محض است و باید در پی رفع مشکل از بدن بود. به طور کلی 29 مدل سردرد وجود دارد که هر کدام، حاکی از عیب در قسمتی از بدن است.

 

این کارشناس طب سنتی افزود: سر درد از نوع غلبه سردی که در فصل‌های سرد سال، شب، صبح، اوائل و اواخر ماه‌های قمری، بعد از حمام، در سنین سرد (سن 40 سال به بالا) و بعد از مصرف سردی‌ها معمولا پشت سر را درگیر می‌کند و با مصرف گرمی‌ها، مانند دم کرده نعناع، یا استعمال روغن نعناع یا سیاه دانه به پیشانی درد کاهش پیدا کرده و علت درد برطرف می‌شود.

 

علوی ادامه داد: سردردی که معمولاً درد در پشت چشم و شقیقه بروز پیدا می‌کند نشانه ضعف در معده, سوء هاضمه و مشکلات سیستم گوارش است که مالش پشت ساق پا و مصرف دم کرده آویشن به رفع سردرد کمک می‌کند.

 

وی عنوان کرد: مصرف یک قاشق مرباخوری تخم بارهنگ با گلاب و آب گرم صبح ناشتا به رفع این نوع سردردها کمک می‌کند، همچنین عدم مصرف آب یا سالاد یا ماست با غذا خود از راه‌های پیشگیری از سردرد بسیار مفید است.

 

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: درد در ملاج سر در زنان بیشتر به دلیل مشکلات رحمی است و وجود کیست یا فیبروم در رحم یا عقب افتادن دوران قاعدگی خود دلیلی بر بروز این سردرد است و زنانی که در دوران قاعدگی سردرد می‌گیرند, رحمشان دچار مشکل است.

                               

سردرد     چشم     عصبی     طب سنتی     گوارش     سیستم


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :