موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کشاورزی

a/42983 :کد

0

ایران و ایتالیا سند همکاری های کشاورزی امضا کردند

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۴
تعداد بازدید : ۴۲۷   
 تحلیل ایران -ایران و ایتالیا سند همکاری های کشاورزی امضا کردند

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی شب گذشته در شهر رم یادداشت تفاهم همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در زمینه حفظ نباتات را با همتای خود مایوریزیو مارتینا وزیر سیاست های کشاورزی، غذا و جنگلداری..

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی شب گذشته در شهر رم یادداشت تفاهم همکاری بین جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در زمینه حفظ نباتات را با همتای خود مایوریزیو مارتینا وزیر سیاست های کشاورزی، غذا و جنگلداری ایتالیا امضا کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، به موجب این یادداشت تفاهم که در حضور حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان و متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا به امضا رسید، ایران و ایتالیا همکاری های علمی، تحقیقاتی و اجرایی خود را در زمینه های نظارت، پیشگیری و کنترل آفات نباتی و تبادل کارشناس و تجربیات در این حوزه توسعه می دهند.

 

براساس این گزارش، تسهیل تجارت محصولات زراعی و باغی از طریق برقراری ارتباط موثر و کارآمد سازمان های نظارت قرنطینه ای دو کشور از دیگر اهداف پیش بینی شده در این سند است.

حجتی که از روز گذشته به همراه رییس جمهور کشورمان به ایتالیا سفر کرده است، امروز سه شنبه ضمن شرکت در فوروم بزرگ اقتصادی دو کشور، پنل تخصصی فعالان اقتصادی بخش کشاورزی دو کشور را ریاست خواهد کرد.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :