موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/42985 :کد

0

عدم حضور دبیرکل سازمان ملل در نشست صلح سوریه

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۹
تعداد بازدید : ۳۲۷   
 تحلیل ایران -عدم حضور دبیرکل سازمان ملل در نشست صلح سوریه

«استفان دوکریگ» سخنگوی سازمان ملل از عدم حضور بان کی مون در نشست صلح سوریه خبر داده و تصریح کرد: بان کی مون برنامه‌ای برای شرکت در این نشست ندارد.

«استفان دوکریگ» سخنگوی سازمان ملل از عدم حضور بان کی مون در نشست صلح سوریه خبر داده و تصریح کرد: بان کی مون برنامه‌ای برای شرکت در این نشست ندارد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از آناتولی، استفان دوگریک سخنگوی رسمی دبیر کل سازمان ملل متحد در سخنانی اظهار داشت: بان کی مون در نشست صلح سوریه در روز جمعه در ژنو برگزار شود شرکت نخواهد کرد.

 

وی در کنفرانسی مطبوعاتی در مقر سازمان ملل واقع در نیویورک تصریح کرد: جناب دبیر کل برای حضور در نشست ژنو برنامه ای ندارد.

 

وی در ادامه اظهار داشت: در روز ۲۹ ژانویه که طرف های سوری که به صورت غیر مستقیم با یکدیگر دیدار می کنند، دی میستورا نماینده ی ویژه ی سازمان ملل نیز در نشستی جداگانه با شرکت کنندگان در نشست صلح سوریه دیدار خواهد کرد.

 

وی افزود: همانگونه که اطلاع دارید امروز دی میستورا که در ژنو به سر می‌برد از به تعویق افتادن این نشست به روز جمعه آینده به علت وجود برخی اختلافات میان گروه های شرکت کننده در رابطه با افراد و جریان های دعوت شده خبر داد.

 

گفتنی است، در قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت که ماه گذشته منتشر گشت تصریح شده است که از فرآیند سیاسی حل بحران سوریه حمایت خواهد شد و علاوه بر آن، سازمان ملل نیز آن را تسهیل خواهد کرد. همچنین باید پس از ۶ ماه دولتی متشکل از تمامی جناح ها و به دور از گروهی خاص روی کار آید و جدول زمانی و عملیات نگارش قانون اساسی جدید نیز مشخص گردد.

 

در این قطعنامه تاکید شده است که از انتخابات آزاد و سالم که بر اساس قانون اساسی جدید طی ۱۸ ماه تحت نظارت سازمان ملل متحد برگزار گردد، حمایت خواهد شد. این انتخابات باید پاسخگوی نیازهای دولت باشد و دارای بالاترین مولفه های جهانی از بعد شفافیت باشد.

 

منبع:خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :