موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/42990 :کد

0

دشمنان اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران را نشانه گرفته اند

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۵۹
تعداد بازدید : ۳۰۱   
 تحلیل ایران -دشمنان اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران را نشانه گرفته اند

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، جمهوری اسلامی ایران را یکی از تاثیر گذارترین کشورهای جهان به اذعان دوست و دشمن دانست و گفت: دشمنان، اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران را نشانه گرفته‌اند...

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه، جمهوری اسلامی ایران را یکی از تاثیر گذارترین کشورهای جهان به اذعان دوست و دشمن دانست و گفت: دشمنان، اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران را نشانه گرفته‌اند و همه مردم و مسئولان باید بیدار و هوشیار باشند و توطئه‌های دشمن را رصد کنند.


به گزارش تحلیل ایران  آیت الله آملی لاریجانی در مراسم یادمان حماسه شهدای ششم بهمن 1360 آمل با گرامیداشت یاد و خاطره مقاومت مردم آمل در ششم بهمن سال 1360 و شهدای آن حماسه، راز مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر دشمنان را ایمان به خدا و بصیرت و آمادگی برای جهاد در راه خدا ذکر کرد و گفت: ایمان، بصیرت و جهاد در راه خدا سه رکن پیروزی بر تمام سیاهی‌ها، نفاق و کفر است و این سنت و وعده الهی هنوز هم حاکم و در همه جا جاری و ساری است.

 

رئیس قوه قضاییه با اشاره به آیات متعددی که در آن ایمان به حق تعالی به عنوان نوری برای هدایت و راهنمایی انسان و موجب اتصال قلوب انسان ها به منبع لایزال الهی توصیف شده است گفت: اگر انسان به خدا ایمان آورد و باورش شد که عوالم دیگری داریم که حقیقی است، آن وقت نور ایمان زندگی ما را روشن خواهد کرد و در عوالم دیگر نیز این نور با ما خواهد بود. یوم تری المومنین و المومنات یسعی نورهم بین ایدیهم و بایمانهم( سوره حدید)

 

آیت الله لاریجانی غفلت های فراوان انسان در زندگی روزمره دنیوی و تلاش برای دستیابی به پست و مقام و ثروت بدون توجه به امور اخلاقی و تزکیه نفس را از موانع جدی دور شدن از مسیر حقیقت و نور الهی برشمرد و تصریح کرد: خداوند متعال کسانی را که در این دنیا به دنبال امور دنیوی از جمله پست و مقام هستند از زیان کاران دانسته است و در مقابل وعده داده است که با عمل صالح و ایمان به خداوند حتی سیئات انسان نیز به حسنات تبدیل می شود.

 

رئیس قوه قضاییه در ادامه به جایگاه رفیع جهاد در راه خدا و مقام و مرتبت شهدا اشاره کرد و گفت: شهدا در معامله‌ای حقیقی با خدا آنچه را داشتند در طبق اخلاص گذاشتند و با جهاد در راه خدا و شهادت خود مسیر سعادت و توفیق را برای انسان‌ها ایجاد کردند.

 

آیت الله لاریجانی افزود: گمان نکنید که دشمنان نشسته‌اند و تحلیلی از وضعیت ما ندارند. باید بدانیم که آنها خوب فهمیده‌اند که ایمان قوی‌ترین سلاح امت ماست و به برکت مجاهدت و خون شهدا و ایمان الهی است که کشور ما اکنون مقتدرترین کشور منطقه و از تاثیر گذارترین کشورهای جهان است.

 

رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: دشمن سعی دارد با ترویج سکولاریسم و جدایی دین از سیاست و حکومت و دامن زدن به این موضوع از طریق رسانه‌ها، مردم و جوانان ما را به سکوت و انفعال بکشاند و در این راه صدها کانال ماهواره‌ای فارسی زبان ایجاد کرده که قطعا چنین تلاشی برای رضای خدا نیست.

 

آیت الله آملی لاریجانی تمام تلاش دشمن و توطئه‌های آنان را با هدف کاهش قدرت مردم و دور شدن جوانان از ایمان و بصیرت دانست و گفت: دشمنان اقتدار ما را نشانه گرفته‌اند و می‌خواهند از مردم و جوان‌های ما انسان های بی‌تفاوتی بسازند که قدرت تصمیم گیری ندارند و در مقابل این توطئه ها و نقشه‌ها باید بیدار و هوشیار باشید.

 

رییس قوه قضاییه مردم شهر آمل را مردمی اهل ایمان و مقاومت توصیف کرد و گفت: به یمن حضور و وجود علما و روحانیون برجسته اهل این دیار مردم این شهر همواره اهل دیانت و ایمان بوده اند.

 

آیت الله آملی لاریجانی در پایان خواستار توجه همگان به تزکیه نفس و تقویت اخلاق و ایمان شد و تاکید کرد: راه نجات همه ما تزکیه،اخلاق و ایمان الهی است.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :