موضوعات ‌مرتبط: فناوری علمی پزشکی

a/42996 :کد

0

چشم و زبان جایگزین اثر انگشت می شوند

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۸:۲۲
تعداد بازدید : ۳۷۵   
 تحلیل ایران -چشم و زبان جایگزین اثر انگشت می شوند

با اسکن شبکیه چشم افراد می‌توان به هویت و شخصیت درونی آن ها پی برد.

با اسکن شبکیه چشم افراد می‌توان به هویت و شخصیت درونی آن ها پی برد.
 
به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، اثر انگشت مهم‌ترین اقدام برای ردیابی مجرمان و برای کارآگاهان جنایی و سرقت است و نوعی امضاء در هزار سال پیش در چین محسوب می‌شد و برای مهر و موم نامه از اثر انگشت افراد استفاده می‌کردند.
 
در بین همه مردم دنیا اثر انگشت‌ها متفاوت از همدیگر است و هر انگشت فرد دارای طیف خاصی است و دانشمندان کشف کردند که انحنای لاله گوش نشان دهنده سن افراد است که برخلاف اثر انگشت با زخم شدن از بین می‌رود.
 
محققان در کنفرانس IEEE با توسعه یک الگوریتم به نام (تصویر اشعه تبدیل)درصد تشخیص افراد را تا 9/99 بالا برده‌اند به طوری که با تجزیه و تحلیل نور منعکس شده به چشم و یا گوش فرد مورد نظر یافت می‌شود ایراد این نرم‌افزار تشخیص در این است که اگر فردی از طلا و جواهرات استفاده کند دیگر این مدل تحقیقاتی کاربرد ندارد ولی به طور کلی در کنار اثر انگشت می‌تواند یک روش تکمیلی باشد.
 
از دیگر روش تشخیص هویت اسکن از شبکیه چشم و عنبیه است و این روش یک ابزار امن باری شناسایی افراد به حساب می‌آید اما این عنبیه بسته به رنگ آن و با نوع بافتش که ژنتیکی است می‌تواند الگوی این نرم‌افزار تشخیص را تحت تأثیر قرار دهد.
 
به غیر از اثر انگشت افراد، زبان آنها وسیله‌ای برای تشخیص هویت آنان است و بافت زبان هر فرد منحصر به فرد بوده و از آن می‌توان جهت شناسایی استفاده کرد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :