موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/43036 :کد

0

بارندگی در شمال و غرب کشور/ تا آخر هفته دریا طوفانی است

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۱:۴۷
تعداد بازدید : ۲۹۹   
 تحلیل ایران -بارندگی در شمال و غرب کشور/ تا آخر هفته دریا طوفانی است

سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده که امروز بارندگی در شمال وغرب کشور ادامه دارد، هوای این مناطق سردتر خواهد شد و طی ۳روز آینده در دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی کشور باد نسبتا شدید می‌وزد.

سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده که امروز بارندگی در شمال وغرب کشور ادامه دارد، هوای این مناطق سردتر خواهد شد و طی ۳روز آینده در دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی کشور باد نسبتا شدید می‌وزد.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار مهر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت:‌ بر اساس تحلیل داده‌ها و الگوهای پیش‌یابی هواشناسی، امروز سه‌شنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر، شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز، دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق کشور ادامه خواهد داشت.


احد وظیفه افزود: از امروز هوای سرد نیمه غربی و نیمه شمالی کشور را فرامی‌گیرد و طی سه روز آینده دریای خزر مواج خواهد بود.


به گفته وی فردا چهارشنبه فعالیت سامانه در سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی همچنان ادامه دارد و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در برخی مناطق جنوب شرق کشور و هرمزگان، ابرناکی، بارش پراکنده باران گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.


آن‌گونه که سازمان هواشناسی اعلام کرده است شدت بارش امروز در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، و روز چهارشنبه در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی خواهد بود.


بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی طی سه روز آینده در دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی کشور در بعضی ساعات وزش باد به نسبت شدید روی خواهد داد و از امروز تا پایان هفته کنونی خلیج فارس به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی شده است. طی همین مدت در پاره‌ای از نقاط استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و شرق یزد وزش باد شدید رخ خواهد داد که احتمال وقوع پدیده گرد و خاک نیز در مناطق مذکور وجود دارد.


هوای تهران امروز و فردا نیمه ابری همراه با بارش پراکنده و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود و بیشترین و کمترین دمای هوای پایتخت امروز ۶ و ۲ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :