موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و سلامت

a/43046 :کد

0

جزئیات دیدار وزرای بهداشت ایران و ایتالیا

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۲۷
تعداد بازدید : ۳۴۴   
 تحلیل ایران -جزئیات دیدار وزرای بهداشت ایران و ایتالیا

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، جزئیات دیدار خود با همتای ایتالیایی را تشریح کرد.

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، جزئیات دیدار خود با همتای ایتالیایی را تشریح کرد.


به گزارش تحلیل ایران، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت در مورد دیدار با بیتریس لورزنین، وزیر بهداشت ایتالیا در اینستاگرام خود نوشت:


دوشنبه و اولین روز سفر رئیس جمهور به ایتالیا، دیداری با خانم لورنزین وزیر بهداشت ایتالیا داشتم؛ در فضایی صمیمانه که امیدوارم به انتقال تجربیات ارزشمند این کشور در حوزه بهداشت و درمان و نیز گسترش روابط با ایران بیانجامد. ارائه خدماتی که شایسته ملت شریف ایران باشد، بی شک نیازمند بهره گیری از تجربیات بین المللی به ویژه در حوزه سلامت است.


حال که با تلاش همکارانم در دولت و دعای خیر مردم فصل جدیدی از مناسبات بین المللی آغاز شده است، سفر کوتاه به ایتالیا و بازدید از مراکز بهداشتی درمانی این کشور را فرصت مغتنمی می دانم که می‌تواند آغازگر همکاری های جدیدی در حوزه سلامت با کشورهای اروپایی باشد.


امروز در کنار بحث و تبادل نظر پیرامون گسترش تفاهم و همکاری در زمینه های ارتقاء بهداشت عمومی؛ کنترل ایمنی مواد غذایی؛ ساخت بیمارستان و فناوریهای دارو؛ نکته قابل توجه دیگر، آشنایی کامل طرف ایتالیایی با ایران بود.


خانم بیتریس لورانزین آشنایی زیادی با ایران داشت. برای اینکه ثابت کند فردی عملگراست؛ تاکید کرد بلافاصله پس از سفر، موارد مورد تفاهم را پیگیری خواهد کرد.


وی حتی اشعار شعرای ایرانی را خوانده و به آنها علاقمند است، و برای سفر به ایران بسیار ابراز تمایل کرد و به مطایبه گفت که دوقلوهای کوچکی دارد و چون  مشغول مراقبت از انهاست، این امر سفر را برایش مشکل کرده است. همانجا با اشاره به عادی بودن چند قلوها در ایران، به وی اطمینان خاطر دادم که با خیال آسوده می تواند به کشورمان سفر کند.


امید که با گسترش همکاری در بخش های مختلف بهداشتی ودرمانی با کشورهای پیشرفته جهان، بتوانیم گام‌های بلندی در ارتقاء سطح سلامت مردم شریف و عزیز کشور برداریم.

منبع: خبرگزاری فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :