موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43048 :کد

0

نخست وزیر ایرلند: حضور انگلیس در اتحادیه اروپا حیاتی است

  ﺳﻪشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۴
تعداد بازدید : ۳۳۰   
 تحلیل ایران -نخست وزیر ایرلند: حضور انگلیس در اتحادیه اروپا حیاتی است

'اندا کندی ' نخست وزیر ایرلند ضمن دعوت از دیوید کامرون همتای انگلیسی اش برای دیدار از دوبلین تصریح کرده که حضور انگلیس در اتحادیه اروپا برای اروپا و نیز کشورش بسیار مهم و حیاتی است.

اندا کندی ' نخست وزیر ایرلند ضمن دعوت از دیوید کامرون همتای انگلیسی اش برای دیدار از دوبلین تصریح کرده که حضور انگلیس در اتحادیه اروپا برای اروپا و نیز کشورش بسیار مهم و حیاتی است.

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه 'آیریش پست' روز سه شنبه در گزارشی با اشاره به دیدار اندا کندی و کامرون در لندن نوشت: نخست وزیر ایرلند در این دیدار از همتای انگلیسی اش خواسته است که در مراسم مرتبط با یکصدمین سالگرد قیام ایرلندی ها در سال 1916 میلادی، شرکت کند.


این روزنامه نوشت: نخست وزیر ایرلند گفته است که این مراسم از جمله رویدادهای مهم مشترک تاریخی میان ایرلند و انگلستان به شمار می آید.


به نوشته این روزنامه، گسترش روابط دوجانبه و برگزاری همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از جمله موارد مهمی است که در جریان دیدار روز گذشته رهبران دو کشور مورد گفت وگو قرار گرفته است.


این روزنامه نوشت: نخست وزیر ایرلند در این دیدار نسبت به احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ابراز نگرانی کرده و گفته است: خروج انگلیس از این اتحادیه می تواند بر سرنوشت اروپا تاثیرات ناگواری بگذارد.


به نوشته این روزنامه، نخست وزیر ایرلند تصریح کرده است: «اتحادیه اروپا با انگلیس به عنوان یکی از اعضای پایه گذار و اصلی آن بسیار قوی تر خواهد بود و این مساله برای اروپا و انگلیس حیاتی است و برای ایرلند نیز بسیار مهم است.


نخست وزیر ایرلند افزود: من از انگلیس می خواهم همچنان عضو مرکزی اتحادیه اروپا باقی بماند، زیرا از نظر ایرلند، این مسئله ای بسیار حیاتی است. من بر این باورم چهار مورد اصلی که شما در دسامبر روی میز قراردادید تا درباره آن گفت وگو شود می تواند با موفقیت و قوت تکمیل شود که به نفع همه اعضای اتحادیه اروپا است.


دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس نیز در این دیدار با تأکید بر مواضع قبلی اش درخصوص توافق در اتحادیه اروپا برای اصلاح قوانین به منظور باقی ماندن انگلیس در این اتحادیه گفت: این امکان دارد که فوریه آینده چنین اتفاقی بیفتد.


دیوید کامرون تصریح کرد: اگر توافق خوبی روی میز وجود داشته باشد، من آن توافق را به مردم کشورم ارائه خواهم داد و به آنها توضیح خواهم داد که چرا به نفع هم آنها و هم اروپاست که انگلیس در اتحادیه اروپا باقی بماند. اما این توافق باید توافقی خوب باشد. اگر این طور نباشد، در آن صورت ما هنوز فرصت خواهیم داشت تا گفت وگوها را درباره اصلاحات ادامه دهیم زیرا برای برگزاری همه پرسی تا سال 2017 فرصت داریم.


دیوید کامرون گفت: «به گمان من٬ اگر ما بتوانیم آن طور که می خواهیم درباره قوانین این بازار اقتصادی تصمیم بگیریم٬ آنگاه چنین بازاری با 500 میلیون مصرف کننده یعنی یک چهارم بازار جهانی اقتصادی می تواند فرصت ها و موقعیت های مثبتی برای انگلیس به همراه داشته باشد.»


کامرون درباره آوارگان نیز گفت: براساس قانون دوبلین که اکنون براساس آن عمل می شود، اگر فردی که در کشور دیگری از اروپا درخواست پناهندگی می دهد، بتواند ارتباط مستقیم خانوادگی خود را ثابت کند، در آن صورت براساس قانون دوبلین می توانند به انگلیس بیایند.


دولت انگلیس گفته است که اگر مذاکرات با اتحادیه اروپا به نتیجه مطلوب نرسد٬ تصمیم ماندن یا رفتن از اتحادیه اروپا به عهده مردم است و به این منظور در سال 2017 همه پرسی برگزار خواهد شد.


مقامات انگلیس و اتحادیه اروپا امیدوارند که بتوانند در پی تلاش های صورت گرفته در نشست رهبران اروپای در 18 و 19 فوریه (29 و 30 بهمن ماه) در بروکسل به توافق برسند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :