موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/43100 :کد

0

چراغ سبز آمریکا به سرمایه گذاری شرکت های اروپایی در ایران

  چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۱۴
تعداد بازدید : ۳۶۵   
 تحلیل ایران -چراغ سبز آمریکا به سرمایه گذاری شرکت های اروپایی در ایران

استفان مول مسئول پرونده هسته ای ایران در وزارت خارجه گفت دولتش از سرمایه گذاری شرکت های اروپایی در ایران استقبال می کند.

استفان مول مسئول پرونده هسته ای ایران در وزارت خارجه گفت دولتش از سرمایه گذاری شرکت های اروپایی در ایران استقبال می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، استفان مول مسئول هماهنگ کننده مذاکرات هسته ای ایران در وزارت خارجه آمریکا گفت: کشورش با سرمایه گذاری شرکت های اروپایی در ایران مشکلی ندارد.

وی گفت: دولت آمریکا بر اساس توافق هسته ای و پایبندی ایران به تعهداتش در اجرای برجام با روابط اقتصادی شرکت های اروپایی با این کشور مخالفت نخواهد کرد.پیش از این وزارت خارجه آمریکا خطاب به شرکت های اروپایی از ایجاد رابطه اقتصادی با ایران هشدار داده بود.

مول افزود: بعد از نشست مشترک وین و اعلام برجام از سوی طرفهای ایران و اتحادیه اروپا، کلیه تحریم های اقتصادی این اتحادیه علیه ایران لغو شده است و مشارکت اروپایی ها در پروژه های اقتصادی ایران مانعی نخواهد داشت.

وی گفت: البته باید خاطر نشان شود که هنوز تحریم های موشکی علیه ایران به قوت خود باقی است و دولت آمریکا درباره این قضیه تصمیم خاصی اتخاذ نکرده است.به گفته مسئول پرونده هسته ای ایران در وزارت خارجه آمریکا اگر شرکت های اروپایی بخواهند در ایران سرمایه گذاری کنند با مخالفت دولت آمریکا روبرو نخواهند شد.
منبع: مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :