موضوعات ‌مرتبط: سیاسی عتبات و عالیات

a/43131 :کد

0

طرح توسعه حرم امام حسین(ع) کلید خورد

  چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۸:۳۹
تعداد بازدید : ۷۸۱   
 تحلیل ایران -طرح توسعه حرم امام حسین(ع) کلید خورد

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز به کار عملیات اجرایی طرح توسعه حرم امام حسین(ع) خبر داد و گفت: طرح توسعه حرم امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع) و بین‌الحرمین ۴ بخش دارد که بخش اول آن با نام طرح عقیله ا

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز به کار عملیات اجرایی طرح توسعه حرم امام حسین(ع) خبر داد و گفت: طرح توسعه حرم امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع) و بین‌الحرمین ۴ بخش دارد که بخش اول آن با نام طرح عقیله از هفته آینده شروع به احداث خواهد شد.

به گزارش تحلیل ایران،  حسن پلارک اظهار داشت:بخش اول توسعه حرم امام حسین(ع) با عنوان صحن عقیله از هفته آینده آغاز به کار می‌کند و مراحل اجرای این طرح سال به طول می‌انجامد که هزینه‌‌ای بالغ بر600 میلیون دلار را در برخواهد داشت.

وی ادامه داد: هزینه این طرح‌توسعه حرم امام حسین(ع) که در مدت زمان 25 سال به بهره‌برداری می‌رسد توسط شیعیان علاقمندان و ایرانی‌ها و عراقی‌ها تامین می‌شود و با اتمام رسیدن این برنامه‌ها شاهد تسهیل بهتر برای زائران خواهیم بود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: در نخستین بخش از طرح توسعه حرم امام حسین(ع) که صحن عقیله نام دارد افزایش چشمگیر زائران را شاهد خواهیم بود و بدنبال این هستیم تا برای اربعین سال آینده پذیرای زائران در این صحن هم باشیم؛ امیدواریم بتوانیم در اربعین آینده 5 میلیون نفر از زائران را در این صحن گنجایش دهیم.

پلارک تصریح کرد: صحن عقیله در 3 طبقه طراحی شده و در طول 2  کیلومتر مساحت دارد و شامل شبستان، مرکز خدماتی و اداری و بخش متصل به رواق‌های زیارتی است که با اتمام توسعه 5 برابر بر ظرفیت زائران افزوده خواهد شد.

به گفته وی در طرح توسعه حرم امام حسین(ع) مهندسین ایرانی و تکنسین‌های کشورمان به فعالیت ‌می‌پردازند و دست اندرکاران بدنبال آن هستند تا هرچه سریع‌تر این برنامه‌ها برای رفاه حال زائران حسینی به بهره‌برداری برسد.
منبع: تسنیم
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :