موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی موزه

a/43167 :کد

0

رم، بزرگترین موزه بدون سقف دنیا

  چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۰
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -رم، بزرگترین موزه بدون سقف دنیا

رم، پایتخت هزار ساله ایتالیا، به عنوان مقر امپراتوری روم و اقامتگاه سنتی پاپ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بوده است.

 
رم، پایتخت هزار ساله ایتالیا، به عنوان مقر امپراتوری روم و اقامتگاه سنتی پاپ، برای سده‌های پیاپی از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بوده است.

به گزارش تحلیل ایران، رم با ۲.۷ میلیون نفر جمعیت به عنوان چهارمین شهر پر جمعیت اروپا، در کنار رودخانه زیبای "توره" و نزدیک دریای مدیترانه قرار گرفته و یکی از اولین مقاصد گردشگران در اروپا و شهر مجسمه‌ها و کلیساهاست؛ شهر میکل‌آنژ و داوینچی.

«پرویز اسماعیلی»، معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور در حاشیه سفر دکتر روحانی به ایتالیا نوشت: رم به عبارتی بزرگترین موزه بی‌سقف دنیا است و برای دیدن بناهای باستانی یا بی‌نظیرترین مجسمه‌ها و نقاشی‌های تاریخی، نیازی به موزه رفتن نیست. کافی است در خیابان‌ها قدم بزنید.

ایتالیا "چکمه" اروپاست. شبه جزیره ای در جنوب قاره سبز که شکل چکمه دارد و از دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است. در همسایگی با فرانسه، اتریش، سوییس و اسلوونی. ایتالیا یک پنجم ایران مساحت دارد.

از ۶۰ میلیون نفر جمعیت این کشور، حدود ۹۲ درصد مسیحی هستند. و مسلمانان با یک میلیون نفر جمعیت، بزرگترین اقلیت مذهبی را تشکیل داده اند. ایتالیا پنجمین کشور پر جمعیت اروپا و بیست و سومین در جهان است.

بخشی از سرسرای ورودی کاخ ریاست جمهوری ایتالیا

دو کشور مستقل و بسیار کوچک به نام های واتیکان و "سان مارینو" در داخل خاک ایتالیا قرار دارد؛ ضمن اینکه تکه ای از خاک ایتالیا به نام "کامپیونه دیتالیا" نیز در خاک سوییس قرار دارد. کشور واتیکان در بخشی از رم پایتخت ایتالیا واقع شده است و محل استقرار پاپ و مرکز دینی مسیحیان، تربیت و تایید مُبلغان مسیحی محسوب می‌شود.
 منبع: ایسنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :