موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43185 :کد

0

آمریکا پهپادهای جنگی در کره جنوبی مستقر می‌کند

  چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۲
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -آمریکا پهپادهای جنگی در کره جنوبی مستقر می‌کند

یک پایگاه خبری کره جنوبی اعلام کرد که آمریکا قصد دارد جدیدترین پهپادهای خود موسوم به "ام کیو یک سی را در کره جنوبی مستقر کند.

یک پایگاه خبری کره جنوبی اعلام کرد که آمریکا قصد دارد جدیدترین پهپادهای خود موسوم به "ام کیو یک سی را در کره جنوبی مستقر کند.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری "چوسان ایلبو"، آمریکا قصد دارد پهپادهای "ام کیو یک سی" را در کره جنوبی مستقر کند که قادر است علاوه بر پروازهای شناسایی و جاسوسی، حملات موشکی را نیز انجام دهد.

یک منبع آگاه ارتش آمریکا در این باره گفت: استقرار پهپادهای جدید آمریکا در کره جنوبی برای ماه جولای برنامه ریزی شده است. این پهپادها مجهز به دوربین دید در شب بوده و قادر به 30 ساعت پرواز مداوم است. این پهپادها قصد دارند مناطق مرزی کره شمالی و کره جنوبی را زیر نظر قرار دهند.

با پهپادهای جدید آمریکا و کره جنوبی قادر خواهند بود تا به بالگردها حمله کرده و تانک های دشمن را در فاصله 4.9 مایلی هدف قرار دهند. هر پهپاد جدید آمریکا مجهز به 4 فروند موشک ضد تانک موسوم به هلفایر، 4 بمب هدایت شونده جی بی یو 44 است. این پهپادها را می توان به موشکهای هوا به هوا نیز مجهز کرد.

پس از آزمایش جدید هسته‌ای کره شمالی، آمریکا استقرار تسلیحات راهبردی جدید در کره جنوبی را آغاز کرده است. آمریکا پیش از این نیز یک فروند هواپیمای بمب افکن راهبردی بی 52 را در کره جنوبی مستقر کرده بود. این هواپیما قادر به حمل موشک‌های بالستیک هسته‌ای است.
منبع: تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :