موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/43229 :کد

0

برطرف شدن مشکلات واردات و صادرات کشور با اجرای برجام

  چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۲
تعداد بازدید : ۲۵۹   
 تحلیل ایران -برطرف شدن مشکلات واردات و صادرات کشور با اجرای برجام

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: رونق اقتصادی و برطرف شدن مشکلات واردات و صادرات کشور از مزایای به فرجام رسیدن برجام است.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: رونق اقتصادی و برطرف شدن مشکلات واردات و صادرات کشور از مزایای به فرجام رسیدن برجام است.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا؛«قاسم سلیمانی‌دشتکی» چهارشنبه(هفتم بهمن‌ماه) در دومین گردهمایی راهبران تربیتی مدارس استان نزدیکی ایام‌الله دهه فجر را یادآور شد و اظهار کرد: این ایام یادآور مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های امام راحل، شهدا و همه خانواده‌هایی است که نقش ارزنده در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و گرامی‌داشت آن به معنای توجه به این ایثارگری‌، مجاهدت‌ها و نتایج ارزشمند آن‌هاست.

 

وی جمهوریت و اسلامیت را دو ویژگی منحصر به فرد جمهوری اسلامی برشمرد و افزود: پیش از تشکیل نظام جمهوری اسلامی واژه جمهوریت در دنیا به معنای آزادی‌های بی‌بند و بار و تنزل شخصیت انسان به پائین‌تر از انسانیت بود اما نظام اسلامی کشور، جمهوریت را به‌عنوان نظامی که مردم را حاکم بر سرنوشت کشور می‌داند، معرفی کرد.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اسلامیت نظام جمهوری اسلامی همواره در مقابل رژیم‌های مرتجع، واپس‌مانده و تنها بهره‌مند از نام حاکمیت اسلامی بوده و خواهد بود.

 

سلیمانی گفت: در کشور ما حکومت دینی و مردمی ترکیب جمهوری اسلامی را به‌وجود آورده که حرف جدید و منحصربه فردی در دنیاست و مخالفت با آن از سوی جهانیان مسأله‌ای طبیعی است.

 

وی با تأکید بر به برگزاری و گسترش این مراسم ملی، مذهبی و احیای ارزش‌های نظام، گفت: این ایام باید با توجه ویژه به دگرگونی نظام جمهوری اسلامی در دنیا جشن گرفته شود و مسئولان دولت باید در این ایام گزارش خدماتشان را به مردم ارائه دهند.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به پایان تحریم‌ها و به فرجام رسیدن برجام، گفت: دشمنان نظام پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحریم را تنها راه مقابله با جمهوری اسلامی دانسته و در سال‌های اخیر آن را به اوج رساندند.

 

سلیمانی با بیان این‌که هدف این جنگ به زانو درآوردن مردم و نظام جمهوری اسلامی بود، تصریح کرد: این تحریم‌ها در دنیا بی‌سابقه بود و باعث از میان رفتن تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانجات و بیکاری افراد زیادی شد.

 

وی افزود: خوشبختانه ایران در این جنگ توانست با گفتمان حقوقی، اخلاقی و سیاسی به پیروزی دست یافته و موجب منزوی شدن کشورهای عامل تحریم و به خصوص آمریک و اسرائیل شود.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری حذف شش قطع‌نامه مهم شورای امنیت علیه ایران، بازگرداندن اموال بلوکه شده به کشور، رونق اقتصاد و برطرف شدن مشکلات واردات و صادرات کشور را از مزایای به فرجام رسیدن برجام دانست و گفت: باید هوشیار باشیم که با وجود همه این مزایا، رهنمودهای رهبری را از یاد نبرده و باز هم در جهت دست‌یافتن به اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم.

 

سلیمانی با اشاره به دستگیری ناوگان آمریکایی در آب‌های خلیج‌فارس گفت: عمل نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بی‌نظیر بود و نشان داد که این افراد با قدرت و صلابت به حفاظت از مرزهای آبی می‌پردازند.

 

وی با یادآوری انتخابات پیش رو اظهار کرد: باید با وحدت رویه، همفکری و همدلی برای برگزاری انتخاباتی سالم تلاش کرده و با وجود اختلاف سلیقه به فصل‌الخطاب که همان قانون است مراجعه کنیم.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان این‌که گروه‌های سیاسی باید متکی به فرد نبوده و به برنامه‌های اشخاص توجه کنند، خاطرنشان کرد: باید افراط و تفریط را در کارها کنار گذاشت و عقل، برنامه و درایت را جایگزین آن‌ها کرد.

 

سلیمانی کاردانی و شناخت نسبت به امور کشوری و منطقه‌ای را از جمله ملاک‌های ارزیابی و انتخاب نمایندگان مجلس دانست و افزود: باید اهمیت توجه به برنامه و توانمندی اشخاص را به مردم شناساند و برای این‌که مردم به برنامه رأی بدهند، فرهنگ‌سازی کرد.

 

وی هم‌چنین نقش تأثیرگذار مربیان پرورشی را یادآور شد و افزود: توجه به مسائل اخلاقی، فرهنگی، رشد، زندگی و ارتباطات اجتماعی به‌صورت همه‌جانبه از وظایف اصلی این مربیان بوده و تنها از این راه است که می‌توان آینده‌سازان خوبی تربیت و در راستای پیشرفت کشور حرکت کرد.

 

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به تصویب برنامه بودجه سال 95 یادآور شد: در این برنامه بحث حداقل حقوق بازنشستگان و پرداخت مطالبات آن‌ها و یکسان‌سازی قانون خدمات عمومی پیش‌بینی شده و امیدواریم رضایت فرهنگیان عزیز را در سال آینده شاهد باشیم.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :