موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حمل و نقل

a/43255 :کد

0

آغاز دوباره فعالیت شرکت هواپیمایی ملی انگلیس در ایران

  چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۸:۳۳
تعداد بازدید : ۳۶۸   
 تحلیل ایران -آغاز دوباره فعالیت شرکت هواپیمایی ملی انگلیس در ایران

معاون عملیات هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از آغاز دوباره فعالیت شرکت هواپیمایی ملی انگلیس در ایران خبر داد.

معاون عملیات هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری از آغاز دوباره فعالیت شرکت هواپیمایی ملی انگلیس در ایران خبر داد.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری مهر، محمد خداکرمی با بیان اینکه نمایندگان شرکت هواپیمایی ملی انگلیس (بریتیش ایرویز) روز گذشته به ایران سفر و برای راه‌اندازی پرواز مستقیم لندن-تهران اعلام آمادگی کردند، گفت: در حال حاضر پرواز مستقیم بین تهران و لندن توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) انجام می‌شود.


وی ادامه داد: اما شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز از حدود ۴- ۵ سال پیش به دلیل تحریم‌ پرواز مستقیم خود به ایران را قطع کرده بود.


معاون عملیات هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری درباره زمان ‌راه‌اندازی این پرواز گفت: از گذشته یادداشت تفاهم بین دو کشور در حوزه انجام پرواز مستقیم وجود داشته است.


خداکرمی ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی ایرفرانس و کی. ال. ام فرانسه نیز برای راه‌اندازی پرواز مستقیم خود به ایران اعلام آمادگی کردند و در آینده نزدیک پرواز مستقیم با این کشورهای نیز توسط این ایرلاین‌ها راه‌اندازی می‌شود.


در همین حال، مشاور رئيس و مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري هم اعلام کرد: پروازهاي لندن- تهران از نيمه دوم اسفندماه سال جاري از سر گرفته مي شود.


رضا جعفرزاده گفت: مسئولان شركت هواپيمايي بريتيش ايرويز به سرپرستي مدير توسعه شبكه پروازي آن شركت روز گذشته با معاون هوانوردي و امور بين الملل سازمان هواپيمايي كشوري در خصوص از سرگيري پروازهاي لندن- تهران ديدار و گفت و گو كردند.


وي افزود: براساس موافقتنامه موجود بين سازمان هواپيمايي كشوري ايران و انگليس، طرفين مجاز به انجام سه تا ۴ پرواز در هفته بودند كه شركت بريتيش ايرويز از سال ۸۹ پروازهاي خود را به تهران قطع كرده بود.


جعفرزاده با بيان اينكه شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران تنها هفته اي سه پرواز در مسير تهران- لندن انجام مي‌‌داد كه براساس مذاكرات اخير، قرار است پروازهاي لندن - تهران نيز توسط شركت بريتيش ايرويز از نيمه دوم اسفندماه سال جاري به صورت ۴ پرواز در هفته از سرگرفته شود.


پیش از این معاون عملیات هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری گفته بود: شرکت‌های هواپیمایی ایرفرانس، K.L.M و بریتیش ایرویز طی مکاتبات و جلسات با سازمان هواپیمایی کشوری برای راه‌اندازی پروازهای خود اعلام آمادگی کردند و طی دو تا سه ماه آینده پروازهای خود را به مقصد کشورمان راه‌اندازی می‌کنند.


خداکرمی همچنین از آمادگی شرکت‌های هواپیمایی اسپانیایی، ژاپنی و ایرایژیای مالزی نیز در حال مذاکره برای حضور در حمل و نقل هوایی ایران خبرداده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :