موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حمل و نقل

a/43297 :کد

0

قطار مسافری تهران - نخجوان راه اندازی می شود

  چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۲۰
تعداد بازدید : ۷۸۹   
 تحلیل ایران -قطار مسافری تهران - نخجوان راه اندازی می شود

مدیرکل امور بین الملل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از امضای یادداشت تفاهم دو جانبه میان مدیران شبکه حمل ونقل ریلی ایران و جمهوری آذربایجان برای راه اندازی قطار مسافری تهران- نخجوان خبر داد.

مدیرکل امور بین الملل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از امضای یادداشت تفاهم دو جانبه میان مدیران شبکه حمل ونقل ریلی ایران و جمهوری آذربایجان برای راه اندازی قطار مسافری تهران- نخجوان خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران از پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی، «عباس نظری» افزود: مقرر شده ظرف یک ماه آینده مسئولان فنی و مسافری دو کشور به منظور هماهنگی های بیشتر برای راه اندازی این قطار نشست های تخصصی برگزار کنند تا در خصوص حرکت قطارها و هزینه بلیت با یکدیگر مذاکره کنند.


وی یادآورشد: در حال حاضر زیرساخت های ریلی برای حرکت قطار از تهران تا نخجوان فراهم شده است و قطارهای مسافری برای رسیدن به نخجوان از مسیر تهران - تبریز- جلفا عبور خواهند کرد.


نظری با بیان اینکه برای عبور قطار از مرز دو کشور باید بوژی لکوموتیو و واگن ها تعویض شوند٬ گفت: مسافرانی که از جمهوری آذربایجان بخواهند وارد ایران شوند در مرز از قطار آذربایجانی پیاده و به قطارهای ایرانی منتقل می شوند تا راهی تهران شوند.


مدیرکل امور بین الملل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: همچنین مسافرانی که بخواهند از ایران به جمهوری آذربایجان سفر کنند باید در مرز دو کشور قطار خود را تعویض کنند.


وی پیش بینی کرد که این قطار با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شود و ضریب اشغال این قطارها نیز در حد مطلوبی باشد.


اجلاس چهار جانبه راه آهن ، بنادر و خطوط کشتیرانی ایران، جمهوری آذربایجان، گرجستان و اوکراین چندی پیش در باکو با موضوع ایجاد حمل و نقل ترکیبی از طریق کریدور « خلیج فارس - دریای سیاه - کشورهای اروپایی» برگزار شد و 9 دستاورد مهم برای توسعه حمل و نقل میان کشورهای یاد شده داشت تا تردد مسافران و کالا در این کریدور به سهولت انجام شود.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :