موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43312 :کد

0

میگ -۴۱، جنگنده نسل فضایی روسیه سریع‌تر از هرگونه موشک

  پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۱:۱۳
تعداد بازدید : ۲۴۷۰   
 تحلیل ایران -میگ -۴۱، جنگنده نسل فضایی روسیه سریع‌تر از هرگونه موشک

روسیه گام‌های نخست طراحی برترین جنگنده جهان که از آن به عنوان جنگنده عصر فضایی نام برده می‌شود و هرگونه پهپاد مافوق صوت را نیز سرنگون می‌سازد، آغاز کرده است.

روسیه گام‌های نخست طراحی برترین جنگنده جهان که از آن به عنوان جنگنده عصر فضایی نام برده می‌شود و هرگونه پهپاد مافوق صوت را نیز سرنگون می‌سازد، آغاز کرده است.


 

به گزارش تحلیل ایران، روسیه قصد دارد نسل جدیدی از جنگنده‌های فضایی را بسازد و در این رابطه در تلاش برای ترسیم آخرین طراحی‌ها در ساخت  جنگنده جدید عصر فضایی «میگ 41» همت گمارد و تولید آن را قبل از سال 2025 آغاز کند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» هنوز اطلاعات زیادی از میگ 41 در دسترس نیست زیرا ساخت این هواپیما جزو پروژه‌های نوین نظامی و  در حیطه اطلاعات طبقه بندی ارتش قرار دارد.


بر اساس این گزارش، اینک میگ 31 سریع‌ترین جنگنده نظامی است اما پیش‌بینی می‌شود در سال‌های آتی مسیر برای ورود نمونه‌های پیشرفته‌تر جدید هموار شود.

گفته می‌شود که جنگنده میگ 41 سال‌ها از نمونه‌های قبلی خود پیشرفته‌تر بوده  و قادر است حتی پهپادهای مافوق صوت را که اینک  در آمریکا تولید می شوند، رهگیری کند و تنها موشک‌های سامانه «اس 500» روسیه آن‌هم به طور فرضی قادر به سرنگونی این جنگنده خواهند بود.


« آلکساندر تارانایف» از اعضای کمیته دفاعی دومای روسیه در این باره گفت: «میگ 41 تمام امتیازهای میگ 31 رهگیر را دارد.»

اسپوتنیک در خاتمه نوشت: هرچند که ویژگی‌های میگ 41 هنوز مشخص نشده  اما آن‌چه که ‌آشکار است، این هواپیمای جنگنده‌ای سریع‌تر از موشک است . میگ 41 برای پرواز با سرعت 4 تا 4.3 ماخ طراحی شده و هرگونه تهدیدی را دفع می‌کند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :