موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/43361 :کد

0

بان کی مون:آموزش صحیح وسیله مناسب جلوگیری از نسل کشی ها است

  پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۹
تعداد بازدید : ۳۴۶   
 تحلیل ایران -بان کی مون:آموزش صحیح وسیله مناسب جلوگیری از نسل کشی ها است

دبیرکل سازمان ملل با اشاره به افزایش بیگانه هراسی،اسلام هراسای و تنش های قومی و مذهبی در جهان امروز، آموزش و پرورش را کلیدی ترین وسیله برخورد با این گرایش ها و جلوگیری از خشونت ونسل کشی در جهان دانست.

دبیرکل سازمان ملل با اشاره به افزایش بیگانه هراسی،اسلام هراسای و تنش های قومی و مذهبی در جهان امروز، آموزش و پرورش را کلیدی ترین وسیله برخورد با این گرایش ها و جلوگیری از خشونت و نسل کشی در جهان دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران ؛«بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل در سخنانی به مناسبت هفتاد و یکمین سال آزاد سازی اردوگاه آدم سوزی آشوویتس در مقر این سازمان در نیویورک تاکید کرد که موثر ترین راه حمایت از حقوق انسان ها، مقابله با بیگانه هراسی های گوناگون و جلوگیری از نسل کشی ها دادن آموزش های لازم به نسل های جدید در مورد ترس و وحشت مربوط به هولوکاست است.


دبیرکل سازمان ملل در ادامه افزود، مردم جهان بایستی با توجه به افزایش موج اندیشه های ضد سامی و اظهارات و واکنش های ضد اسلامی و سایر اشکال تبعیض برای دفاع از حقوق انسان ها تلاش بیشتری بکنند.


بان کی مون با اشاره به این که افراط گرایی های خشونت آمیز، تنش های فرقه ای و اندیشه های آمیخته به نفرت در جهان امروز رو به افزایش گذاشته و قوانین انسان دوستانه بیش از هر زمانی در سطح جهان مورد بی حرمتی قرار گرفته است، هشدار داد جامعه جهانی در اجرای عدالت درمورد مرتکبین این جنایت ها دچار ناتوانی شده است.


وی برای نمونه به جنایت های داعش در مورد اقلیت های مذهبی و ادامه بحران سوریه که سبب پیدایش بحران های انسانی شده، اشاره کرد و گفت که در زمان افزایش تنش های فرقه ای، احترام متقابل به باورها و اندیشه های دیگران باید مورد توجه مردم جهان قرار گیرد.

 منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :