موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/43389 :کد

0

نباید از ایجاد انگیزه در «قراردادهای نفتی» غافل شد

  پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۸:۱۶
تعداد بازدید : ۳۲۱   
 تحلیل ایران -نباید از ایجاد انگیزه در «قراردادهای نفتی» غافل شد

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است، نباید کلیات قراردادهای جدید نفتی را زیرسوال برد.

 

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است، نباید کلیات قراردادهای جدید نفتی را زیرسوال برد.
 
 به گزارش تحلیل ایران ؛امیرعباس سلطانیان نماینده مردم بروجن در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به قراردادهای جدید نفتی و همچنین واکنش‌ها نسبت به آن، گفت: موضوع قراردادهای جدید نفتی چندین جلسه در کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار گرفت.
 
وی افزود: معتقدم پیش از طرح قراردادهای جدید نفتی باید به این سوال پاسخ بدهیم که اصلا می‌خواهیم با دنیا مبادلات انرژی داشته باشیم و یا خیر؟ چرا که اگر بخواهیم در این مسیر حرکت کنیم، باید برای سایر کشورها انگیزه‌های اقتصادی ایجاد کنیم.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه متذکر شد: بدون شک قدرت سیاسی و اقتصادی کشورهایی چون قطر و سایر کشورهای عربی که تقریبا 9 درصد گاز سایر کشورها را تامین می‌کنند، درپی مبادلات نفتی و گازی‌شان با جهان شکل گرفته که ما هم باید به این موضوع توجه کنیم.
 
نماینده مردم بروجن در ادامه با بیان اینکه قطعا با استثمار نفتی و گازی علیه خودمان مخالفیم، تاکید کرد: در حال حاضر برخی منابع گازهای ترش کشور بیهوده در هوا آزاد می‌شوند که معتقدم با ورود سرمایه‌گذاران می‌توان بخشی از این منابع را تبدیل به منابع مالی کرد.
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه نباید کلیت قراردادهای نفتی را زیرسوال برد، گفت: معتقدم قراردادهای نفتی نواقصی دارد که باید به اصلاح آن پرداخت.
 

سلطانی در پایان خاطرنشان کرد: برخی به موضوع تدوین قراردادهای جدید نفتی سیاسی نگاه می‌کنند که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :