موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت

a/43392 :کد

0

نشست ویژه سازمان جهانی بهداشت

  پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۸:۲۶
تعداد بازدید : ۴۲۲   
 تحلیل ایران -نشست ویژه سازمان جهانی بهداشت

سازمان جهانی بهداشت که برای اقدام سریع در رابطه با مقابله با انتقال ویروس 'زیکا' از مادران باردار به جنین در برزیل و شیوع آن در آمریکای لاتین و کارائیب تحت فشار است، امروز(پنجشنبه) نشست ویژه برگزار م

 


 سازمان جهانی بهداشت که برای اقدام سریع در رابطه با مقابله با انتقال ویروس 'زیکا' از مادران باردار به جنین در برزیل و شیوع آن در آمریکای لاتین و کارائیب تحت فشار است، امروز(پنجشنبه) نشست ویژه برگزار می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، 'مارگارت چان' مدیرکل سازمان جهانی بهداشت قرار است در نشست هیات مدیره این سازمان در ژنو سخنرانی کند.کشورها در تلاش برای متوقف کردن این ویروس که از طریق پشه منتقل و موجب نقص مادرزای موسوم به میکروسفالی می شود، از روز چهارشنبه گام های جدیدی برداشتند.

 

آمریکا اعلام کرد، به منظور مقابله با شیوع زیکا، مانع اهدای خون از سوی آنهایی می شود که به مناطق آلوده به این ویروس سفر کرده اند.'دیلما روسف' رئیس جمهوری بزریل گفت که کشورش باید با پشه ای مقابله کند که باعث انتقال این ویروس است.پژوهشگران آمریکا از سازمان جهانی بهداشت خواستند تا به سرعت دست به کار شود.

 

پژوهشگران دانشگاه جرج تاون آمریکا از مارگارت چان خواستند تا درس های آموخته از ابولا را مورد توجه قرار دهد و نشست ویژه ای را برای بررسی اعلام زیکا به عنوان یک بحران سلامتی خطرناک که سلامت همگانی جامعه بین المللی را به خطر می اندازد، برگزار کند.

 

ویروس زیکا که توسط پشه به انسان منتقل می شود، عوارض خطرناکی مانند میکروسفالی (کوچکی جمجمه و اختلال رشد مغزی) را به دنبال دارد.ابتلا به این ویروس در اکثر موارد بدون علامت است و یا با علائم خفیفی همچون تب خفیف، سردرد، درد مفاصل، التهاب و قرمزی ملتحمه چشم و لکه های پوستی همراه است.
منبع: ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :